horalek napisał(a):
|
Porównujesz kiepskich Polaków, do trochę lepszych Hiszpanów i na siłe próbujesz z nich robić wirtuozów.
|
Przepraszam, kto robi z lepszych Hiszpanów od Urygi czy np. Sapały wirtuozów? Kto pisze, że nie ma od tych Hiszpanów jeszcze lepszych zawodników w tym polskich (tyle, że obecnie są oni zwykle kompletnie nie ma kieszeń takiego klubu jak Wisła)? Cały czas piszę tylko, że nie będąc wirtuozami nawet pomimo to w większości sprawdzili się w polskich warunkach, pokazując listę ponad 30 zawodników graczy z hiszpańskich niższych lig, którzy w Polsce stanowili wartość dodaną i zrobili różnice w swoich klubach.
horalek napisał(a):
|
Jak się uprę to i parodystów z Hiszpanii na tych samych pozycjach mu wymienię.
|
To wymieniaj.

Przecież nie mówię, że do Polski nie trafiali również tacy Hiszpanie jak np. Benito. Zapewne dałoby się złożyć z nich nawet jakąś 11. Co nie zmienia faktu, że większość hiszpańskich zawodników z niższych lig w Polsce się sprawdziła lub wniosła coś pozytywnego.
horalek napisał(a):
|
A w międzyczasie może poszukać czy mieliśmy większych kotów w obronie od Głowackiego i Marcelo, a kreatora lepszego od Meliksona.
|
I co z tego ma wynikać? Ktoś twierdzi, że ci piłkarze nie są lepsi od większości wymienionych przeze mnie Hiszpanów? I w jaki sposób spostrzeżenie to neguje prawdę, że Hiszpanie z niższych lig nawet nie będąc na takim poziomie jak Melikson czy Marcelo lub Głowacki sprawdzają się w polskich warunkach będąc wartością dodaną dla polskich klubów? By być tą wartością dodaną lub zawodnikiem zdecydowanie bardziej wartościowym od prawie wszystkiego, co biega obecnie po pierwszoligowych boiskach trzeba być od razu Meliksonem?
horalek napisał(a):
|
Edit: Zestawić Juncę z Abramowiczem, czy Fernandeza albo Rodado z Danielem Sikorskim (najlepszym napastnikiem Polski) tokażdy by potrafił.
|
To zestaw tych Hiszpanów z jakimkolwiek innym polskim zawodnikiem Wisły na tych pozycjach grających w naszym klubie na przestrzeni ostatnich lat. Zobaczymy co Ci wyjdzie. Zapewne znajdziesz zdrowszych graczy niż Junka, ale czy piłkarsko lepszych? Ilu znajdziesz lepszych defensywnych pomocników niż Carbo? Zestaw ich też z innymi pierwszoligowcami na przestrzeni tego okresu czasu: zobaczymy ilu zdecydowanie lepiej wyszkolonych piłkarzy o większej jakości gry znajdziesz na tych pozycjach.
I zestaw sobie ilu było polskich królów Strzelców Ekstraklasy, a ilu hiszpańskich od 2018 roku, bo to też będzie ciekawe i dość wymowne.
