Saga "Krzyżanowski do Włoch" trwa:
https://gazetakrakowska.pl/jakub-krz...ar/c2-18699741
B. Karcz napisał(a):
(...) ale teraz okazuje się, że jego nowym klubem zostanie najprawdopodobniej AC Torino.(...)
Napisał też, że w grę wchodzi na razie wypożyczenie zawodnika Wisły. To prawda, w dodatku ma to być na razie wypożyczenie darmowe. W klubie z ul. Reymonta chcą, żeby Krzyżanowski wypromował się w ten sposób na Półwyspie Apenińskim, rozwinął się we włoskim klubie. Gdzie w tym interes Wisły? Ano w tym, że w umowie pomiędzy nią i Torino ma zostać zapisana dzięki temu naprawdę duża kwota wykupu, jeśli Włosi zdecydują się na transfer definitywny. Może to stać się już w zimie. I w Wiśle uznano, że to będzie dla krakowskiego klubu korzystniejszy układ.
W całej sprawie musi zostać spełniony jeszcze jeden warunek. Obecny kontrakt Jakuba Krzyżanowskiego wygasa 30 czerwca 2025 roku, a choć jest w nim opcja przedłużenia, to Wisła chce podpisać z zawodnikiem nową umowę. Według niej kontrakt byłby ważny do 30 czerwca 2026 roku i zawierał opcję przedłużenia.
|