Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#303
Stary 25.07.2024, 06:45
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Polskie kluby zarabiaj głownie na transferach młodych zawodników.
Obowiązek młodzieżowca jest praktycznie jedynym sposobem by wymusić na klubach inwestycje w młodych zawodników.
"Tylko agencje menedżerskie" jest niczym nie uzasadnione.
O bezsensowności tego przepisu można pisać epopeję, ale dam Ci jeden najprostszy przykład debilizmu tego przepisu.

Drużyna X: wystawia w skladzie 2x 21 latka i 1x 22 latka, uzupełnia 23 i 26 latkami i jakimś jednym 30 latkiem

Drużyna Y wystawia 1 x 20 latka i uzupełnia 10 starymi Słowakami

Która drużyna spełnia przepis, dostanie kasę od pro junior system i uniknie kary finansowej/walkowera?

Mało jest tak bardzo niesprawiedliwych przepisow jak ten o młodzieżowcu. A już na końcu poszkodowani są głównie zawodnicy, którzy tracąc wiek młodzieżowca są wywalani do kosz, kosztem słabszych ale spełniających przepisy zawodników.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 25.07.2024 o godz. 06:47.
Odpowiedz cytując