pepe72 napisał(a):

Polskie kluby zarabiaj głownie na transferach młodych zawodników.
Obowiązek młodzieżowca jest praktycznie jedynym sposobem by wymusić na klubach inwestycje w młodych zawodników.
"Tylko agencje menedżerskie" jest niczym nie uzasadnione.
|
O bezsensowności tego przepisu można pisać epopeję, ale dam Ci jeden najprostszy przykład debilizmu tego przepisu.
Drużyna X: wystawia w skladzie 2x 21 latka i 1x 22 latka, uzupełnia 23 i 26 latkami i jakimś jednym 30 latkiem
Drużyna Y wystawia 1 x 20 latka i uzupełnia 10 starymi Słowakami
Która drużyna spełnia przepis, dostanie kasę od pro junior system i uniknie kary finansowej/walkowera?
Mało jest tak bardzo niesprawiedliwych przepisow jak ten o młodzieżowcu. A już na końcu poszkodowani są głównie zawodnicy, którzy tracąc wiek młodzieżowca są wywalani do kosz, kosztem słabszych ale spełniających przepisy zawodników.