Wyświetl pojedynczy post
Watts
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#95266
Stary 24.07.2024, 18:36
Witalis napisał(a):Wyświetl post
To już musisz, tytanie chłodnej logiki wolnego rynku, zdecydować się. Albo traktujesz Wisłę jak rynkowo albo traktujesz Wisłę emocjonalnie. W pierwszym przypadku Wisła ma dostarczać ci usług/rozrywki, w drugim wspierasz ją. W pierwszym przypadku, Wisła nie musi się godzić na twoje chuligaństwo, a jeśli się zgodzi, doliczy ci to do biletu albo będzie dochodziła odszkodowań (tylko że ciebie nie stać, więc klub bankrutuje w długim okresie). W drugim przypadku powinieneś rozumieć, że klub ledwo żyje i zwyczajnie mu dokładasz zmartwień.
dzięki
ja po prostu skorzystałem z twojego aparatu pojęciowego, traktujesz klub jak przedsiębiorstwo dla którego kibice są tylko zmartwieniem, więc ci odpowiadam, że nie jest tak, że atmosfera na trybunach nigdy, PRZENIGDY nie jest zaletą która przekłada się na twardą walutę, dlatego kara jedna czy druga może tutaj nie mieć zupełnie znaczenia

według ciebie aktywności które generują straty finansowe są jednoznacznie złe, takiej teorii moralności to chyba nawet Hume by nie wymyślił, obyś nigdy nie odpowiadał za politykę emerytalną albo służbę zdrowia (ja wolnorynkowcem nie jestem, więc nie traktowałbym ludzi jedynie jako koszty)
argument ekonomiczny ma wyglądać na wymierny i obiektywny, więc w oświeceniowej "logice" ostateczny - nawet jak z premedytacją dobiera się dane wejściowe, ja z tym dyskutuję

nie chce mi się rozbierać na czynniki pierwsze słowa "chuligaństwo", po prostu mamy inne kryteria, według moich odpalanie rac się w nich nie mieści, tylko proszę nie pisz zaraz, że stanie na schodach które UEFA wyceniła chyba na 20 tysiaków? to jakaś zbrodnia którą trzeba wyplenić
Ostatnio edytowane przez Watts : 24.07.2024 o godz. 18:50.
Odpowiedz cytując