Witalis napisał(a):

I nie pisz, że się czepiam, proszę - ja tylko odpowiedziałem po tym, jak zacząłeś się tu mądrzyć na temat stłuczeń i uszkodzeń nerek.
Jeśli jesteś lekarzem, to bardzo Cię przepraszam. Uzasadnij, dlaczego Duda wróci wcześniej na boisko - ja bym bardoz chciał, żeby tak się stało.
|
Nie zacząłem się mądrzyć tylko zauważyłem to co wynika z wklejonej opinii fachowca. Czyli albo uraz jest lekki i leczony będzie zachowawczo co zwykle trwa kilka, kilkanaście dni, albo jest poważny, czyli związany z fizycznym przerwaniem ciągłości tkanek nerki, które goją się bardzo długo, bo proces gojenia utrudniany jest przez bez przerwy przepływającą krew, dlatego w takich przypadkach często potrzebny jest zabieg operacyjny. Okres powrotu 6-8 tygodni słabo pasuje, bo w pierwszym przypadku jest dużo za długi, a w drugim przypadku wydaje się bardzo optymistyczny.