Wyświetl pojedynczy post
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#94970
Stary 09.07.2024, 14:19
doktor granat napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem tj. bardzo optymistyczne co napisałeś o paru grajkach z płacą 200 tys euro/rok i tak naprawdę jest kiepsko.
Dlatego bezcenne jest te 19,6 tys (na ten moment) sprzedanych biletów na LE, jeszcze bardziej bezcenne będzie przejście tego Lappi (oczywiście kompletnie nie wiem co to za poziom) i dobra sprzedaż Krzyżanowskiego (z Dudą się najpewniej już nie uda).
Dla mnie ta informacja to bzdura jakich wiele w wykonaniu JK.
W sezonie 2022/2023, według raportu Grant Thorton, przy przychodzie ~36 mln PLN, wydaliśmy na wynagrodzenia 47% tej sumy.

Załóżmy, że na okrągło na płace poszło 18 baniek. Według transfermarkt, w sezonie 22/23 mieliśmy na utrzymaniu 43 zawodników, więc mediana zarobków wychodzi około 420k PLN. Wiadomo, że gracze drużyny rezerw mogą pomarzyć o takich pieniądzach, więc z listy można odstrzelić z 10 chłopa, którzy do kupy może zarobili z bańkę.

Zostaje 17 baniek na 33 graczy, co daje nam średnią ~515k PLN. Czy kontrakt na poziomie 850k (czyli te mityczne 200k euro) rocznie przy takiej średniej jest szokujący? Moim zdaniem nie. Pokazuje to natomiast, że przepaliliśmy grube pieniądze na graczy, którzy zakopali nas w I lidze.

Oczywiście pozostaje jeszcze pytanie, czy w tych 47% liczone są też zarobki pracowników sztabu i biur, wtedy trzeba byłoby tą kwotę jeszcze bardziej uszczuplić.

Link do raportu: https://grantthornton.pl/wp-content/...25-10-2023.pdf

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując