Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#94938
Stary 08.07.2024, 18:32
Witalis napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie tak.

Puchar Polski i 10 miejsce w I lidze.

Który wynik jest bardziej miarodajny dla siły Wisły, jak myślisz?
Oczywiście, że dla określenia rzeczywistej siły Wisły znacznie bardziej miarodajne było zdobycie Pucharu Polski, gdzie każdy piłkarz grał na 100%, a nie postawa w lidze, gdzie połowa drużyny nie prezentowała należytego zaangażowania i odpuszczała sobie mecze.

Zabawne, że ktoś tego nie rozumie. Twierdząc, że podstawa w lidze pokazywała jaki jest górny pułap tego zespołu, to tak jakby w lekkoatletyce uznać, że miarodajne dla możliwości biegacza byłyby czasy uzyskiwane podczas truchtania na treningu, a nie te, gdy daje z siebie wszystko.

Witalis napisał(a):
I ogólnie: dużo prościej jest kibicować jakiemuś hiszpańskiemu klubowi niż oczekiwać, że Wisła będzie składać się z samych Hiszpanów.
A kto tu czegoś takiego oczekuje? Wasze projekcje naprawdę są nieraz zabawne.

Każdy oczekuje jedynie, by Wisła miała w składzie jak najlepszych zawodników. Akurat tak się składa, że w obecnej sytuacji tych naprawdę dobrych i wartościowych można prędzej znaleźć w niższych hiszpańskich ligach niż w Polsce.

Z Polski w ostatnich latach ściągamy tylko takie asy jak Młyńscy, Sapały, Urygi, Olejarki, Łasickie, Wachowiaki, a z Hiszpanii udało się ściągnąć Rodado, Carbo, Alfaro, Villara, Igbekeme, Fernandeza, a jeszcze wcześniej takie asy jak Carlitosa, Lioncha czy Imaza.

Którzy są lepsi i bardziej wartościowi?
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując