Temat: Euro 2024
Wyświetl pojedynczy post
For_FuN_
Senior Member
 
Od: 08.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43
Stary 02.07.2024, 18:38
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Sorry ale bzdury teraz opowiadasz.Przecież w tym przepisie chodzi o ty by bramkarz zbyt szybko nie wychodził z bramki i nie skracał dystansu do piłki.Stojąc jedną nogą w bramce z nawiązką wypełnia ten przepis i w praktyce stawia się w odrobinę gorszej pozycji do obrony.
Jakie bzdury? Cytując eksperta telewizyjnego od spraw sędziowskich? On opowiada widzom o przepisach i powinien je znać. Wedle obowiązującego i przytoczonego bramkarz ma prawo stać w bramce(kuriozalne, ale niby tak jest, jeśli bierzemy słowo w słowo przepis) przy strzale. Natomiast nasz ekspert nie mówi o tym wyjątku, wspomina że musi mieć kontakt z linią bramkową ZAWSZE przynajmniej jedną stopą, więc ktoś tu kogoś wprowadza w błąd . Chyba, że są jakieś dodatkowe wytyczne do tego przepisu(bo każdy portal sportowy mówi dokładnie, jak Borski w tej kwestii), że może trzymać stopy za linią bramkową, ale i tak muszą te stopy mieć kontakt z tą linią. Dlatego ktoś mógłby się jasno wypowiedzieć o tym przepisie, a nie wychodzi Borski(i wielu innych ekspertów tv) i mówi, że ZAWSZE przynajmniej jedna stopa bramkarza MUSI mieć kontakt z linią bramkową. Potem te same bzdury(?) powtarzają komentatorzy.
A przy okazji szkolenie bramkarzy by się trochę zmieniło, bo znacznie lepiej bronić w ten sposób(czyli od wnętrza bramki + naskok), niż to co robi Oblak, czyli stanie i latanie po linii bramkowej...

I robisz sobie jaja z logiki... jak w gorszej pozycji się stawia, kiedy jest w bramce? Przecież te kilka cm nie robią różnicy(w kwestii zmniejszenia konta przy 9 metrach...), a dają kolosalne możliwości naskoku, wykroku, itd. Przecież dlatego bramkarze robili krok do przodu(nie po to, żeby zmniejszyć kont), żeby się odbić. Trudno to robić w płaszczyźnie horyzontalnej tylko .
Ostatnio edytowane przez For_FuN_ : 02.07.2024 o godz. 18:41.
Odpowiedz cytując