Karherop napisał(a):

No to miałeś przykład w zimie co mogą pokazać goście za 2k euro. Chcemy takich więcej?
Albo sciqgajmy samych chłopaków z 2 ligi za taką kasę i się potem dziwny że lecimy z poziomem sportowym
Pieniądze w polskiej piłce są abstrakcyjne,.czy nam się to podoba, czy nie
|
Czyli dajemy gościowi 80tyś a on w myśl zasady "czy się siedzi, czy się leży kasa się należy", a później się dziwimy, że mamy takich Fazlagiciów, Sapałów itp.
Wytłumaczę to inaczej co miałem konkretnie na myśli 8tyś +premia podając przykład na tych 80tyś.
80tyś x12 - to jest 960tyś rocznie/sezon.
Rocznie/sezonie kopacz może rozegrać łącznie ok 3000min.
Za jedną minutę spędzoną na boisku płacę mu 288zł.
I liczymy:
8tyś x12m=96tyś/rok/sezon (w myśl zasady "czy się siedzi, czy się leży kasa się należy),
3000min x 288zł=864000tyś/rok/sezon podniesione z murawy.
Teraz to zsumujemy:
96tyś+864tyś daje nam
960tyś
Dla mnie taka bądź podobna forma wynagradzania piłkarzy była by uczciwa, a przede wszystkim mobilizująca do ciężkiej pracy by móc co weekend na tą murawę wyjść i zarobić trochę kasy.