Witalis napisał(a):

Nie mamy choćby przyzwoitych obrońców i defensywnym pomocników, brakuje zgrania i atmosfery, trenerem jest ligowy wyrobnik.
Oczywiście zaangażowanie w sporcie jest ważne, ale sprowadzanie każdego jego aspektu do kwestii wolicjonalnej jest błędem.
Jest to też myślenie bardzo prymitywne. W społeczeństwach o niskim kapitale społecznym i poziomie kultury lekarza obwinia się za śmierć pacjenta, niezależnie od tego, czy popełniono błąd w sztuce lekarskiej.
|
Brak kapitału społecznego nie wziął się z sufitu. Tylko z 123+50 lat niewoli i wmawiania ludziom że są nic nie warci. Nawet po 89 roku tłuczono do głów że wszystko co nasze to zło i powód do wstydu. Nawet walkę o wolność czyli powstania narodowe zohydzano. Promowane było plucie na własne dokonania. Choćby najdurniejsze tematy jak parawany nad Bałtykiem to był powód do szydery i wykpiwania Polaków. Żadnemu tumanowi nie przyszło do głowy że parawany się stawia bo zwyczajnie wieje i w związku z tym jest zimno. Ale że we Francji parawanów nie ma to z głupich polaczków można się nabijać. Tak jest w każdej dziedzinie. Najświeższy dowód CPK, Zdaniem naszych oświeconych elit to gigantomania, szaleństwo. A ostatnio swoje CPK zaczyna budować Rumunia.
PZPN to jest jedna z ostatnich organizacji w której unosi się jeszcze duch minionej epoki.