Skoro Koaliczek tak ceni PMS pomimo blamażu Probierza, nich wymieni ilu jej przedstawicieli w ostatnich powiedzmy 20-stu latach zdobyło jakikolwiek europejski puchar lub znalazło zatrudnienie w jakiejkolwiek europejskiej czołowej lidze. Ilu ich cokolwiek wygrało poza Polską.
Już z niecierpliwością czekam na tą bogatą i długą listę nazwisk.
Probierzowi niegdyś i w Wiśle nie wyszło.
Ponadto, największą kompromitację w ostatnich latach Wisła przeżyła pod wodzą polskiego trenera, który nawet był wcześniej trenerem reprezentacji: spadek z Ekstraklasy, błyskawicznie odpadnięcie z PP, 10 miejsce w pierwszej lidze po rundzie jesiennej. Żaden zagraniczny trener przy Reymonta nie miał aż tak złego bilansu w ostatnich dekadach. Smutne.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze"