MaLK napisał(a):
|
istniało także sporo innych sposobów sensowniejszego wydania tych pieniędzy.
|
Tak długo jak prezesem jest Królewski, próbujący realizować swoje wizje dotyczące sztucznej inteligencji i rozwalający w tym celu dotychczasową strukturę pionu sportowego, nie istniało i to m.in. tłumaczył Ci Wolfy.
Żeby zatrudnić jakiegoś nowego lekarza, właściciel klubu trzymający kasę musi wiedzieć taką potrzebę. Niestety nie widzi, co też mi się nie podoba, dlatego nie ma i nie było tematu. Zatrudnienie czy nie zatrudnienie Omraniego nic by tu nie zmieniało.
Podobnie w przypadku zatrudnienia jakiegoś skauta. Królewski potrzeby nie widzi i nie widział, bo jego zdaniem sztuczna inteligencja będzie mogła lepiej dobrać zawodników i poznać się na nich w wystarczającym stopniu. Więc jakie 2000 czy 3000 Euro na skauta?
I ktoś tego skauta musi wybrać, wskazać, ocenić. Kto ma to robić jak nie ma dyrektora sportowego, który już zimą był na wylocie, bo przestał pasować do docelowej wizji właściciela? Kibice piszący na forum, że na pewno da się to zrobić w jakiejś określonej kwocie?
Żeby zainwestować jakiekolwiek dostępne pieniądze w cokolwiek, musi to być przede wszystkim zgodne ze strategią i priorytetami właściciela. Zakup piłkarzy, których ów definiował jako rzekome okazje przepuszczone przez AI wtedy się w nich mieścił, inne rzeczy już nie.
Dziś jesteśmy w tak absurdalnej sytuacji, że właściciel wchodzi w rolę dyrektora sportowego i sam kreuje politykę sportowo-kadrową klubu. Przy pomocy swoich modeli to on weryfikuje sam sobie gdzie drużyna ma największe potrzeby, kogo sprowadzić, a kogo pożegnać i przede wszystkim, kto jest niby okazją i kto się nada, a kto nie. W końcu AI mu rzekomo wyszukała ponad 200 kandydatów do gry, ma więc w kim wybierać
Stary Dziad napisał(a):
Ty naprawdę zrozumiałeś mój wpis jako obronę decyzji prezeska?
Naprawdę?
|
A czego się spodziewałeś po kimś, kto generalnie bardzo mało rozumie z tego, co się tu pisze na forum i dla kogo każdy, kto nie hejtuje przy każdej możliwej okazji Królewskiego, tylko kulturalnie z nim rozmawia "liże mu jajka"?

To tak jakbyś się spodziewał po Koaliczku, że powie, iż Urban, Jaruzelski i Kiszczak byli draniami i sowieckimi pachołkami niszczącymi Polskę i Polaków.
Pewne rzeczy dla niektórych są po prostu niemożliwe.