|
Bez dwóch zdań obecnie nas na to nie stać ani finansowo, ani sportowo, a organizacyjnie restrukturyzacja CLJtki narobiła bałaganu i kłopotów nie tylko nam, ale w zasadzie wszystkim, którzy mają CLJ19, CLJ17 i rezerwy zwłaszcza na szczeblu centralnym, więc na dzień dzisiejszy cieszmy się z tego co już udało się zrobić.
Natomiast przyszłościowo. Opinie są różne. U sąsiadki po którymś tam sezonie bez awansu wkurzyli się i zwinęli rezerwy uważając, że siedzenie na 4 poziomie rozgrywkowym na dłuższą metę jest jednak bez sensu. Tak, wiem że teraz odtwarzają je na piątym. W ZL z tego co kojarzę raczej są zadania, że dla rozwoju młodzieżowców 3 poziom to jednak mus. Zagrajmy rundę w III lidze i zobaczmy co będzie.
Docelowo marzą mi się rezerwy w modelu hiszpańskim gdzie za deadline z szansą na odpalenie przez zawodnika uważa się 25 lat. Oczywiście nie każdego, a selekcja jest tam bardzo ostra. Jednak mają spory margines, że nie każdy, który docelowo osiągnie poziom LaLiga musi mieć zajebistą karierę juniorską. Rzecz jasna, żeby o tym myśleć najpierw musimy rozwiązać 150 innych problemów w klubie.
|