Markus napisał(a):

Wrzuciłem skład pokazujący ilu obcokrajowców może wystawić w nim Jagiellonia. Większość z nich stanowi o sile tego zespołu, sprawdziła się tam, należy do jego liderów i to im Jagiellonia zawdzięcza tytuł. Nigdzie nie napisałem, że tam nie ma Polaków, ani że Polacy też nie przyczynili się do tego mistrzostwa. Nie neguję ich wkładu.
Proporcje wyglądają tam zdecydowanie na korzyść obcokrajowców. Trzy jeszcze wcześniejsze mecze ligowe Jagi:
http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=1852059
http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=1852055
http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=1852041
Każdy może sam sprawdzić ilu regularnie obcokrajowców tam wychodzi w pierwszej 11 i że zwykle jest ich więcej niż Polaków. Niekiedy nawet znacznie więcej niż u nas w Wiśle.
Możemy też sięgnąć do przykładu Rakowa Częstochowa z poprzedniego sezonu, gdy sięgał po mistrzostwo. Jeden z meczów:
http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=1767605
Pełno obcokrajowców. Możemy spojrzeć i na Lechię Gdańsk z tego sezonu. Też uznano, że bardziej się opłaca postawić na obcokrajowców niż Polaków i na nich oprzeć budowę zespołu z dolnego realizować najwyższe cele. Posiadali pieniądze, mogli wybierać swoją drogę, wybrali tą.
Wszyscy oni nie mieli racji, a ma ją Koalik, który od zawsze walczy z obcokrajowcami i obraża ich na wszelkie możliwe sposoby?
Możesz bawić się w tego Koalika próbującego negować ich wkład w te sukcesy i przypisywać go tylko polskim zawodnikom, nazywać jak on obcokrajowców sutenerami i alfonsami, ale po co? Przecież nigdy nie byłeś i nie jesteś na jego poziomie.
|
neguję to co jest w Wiśle - w głębokim poważaniu mam "sukcesy" armii zaciężnej Rakowa (na ten przykład Adnan Kovacević jest tego idealnym przykładem) i Jagiellonii
miliony przeciętnych skórokopów w rodzaju Carbo, Baeny, Eneko, Junki, Ratonów i reszty tej bandy
negują klęczenie przed kopaczami, przed którymi w Hiszpanii nikt nawet nie zatrzymuje oka (gdzie trafił wybitny kopacz Benito po tym jak kopał się po czole u nas? sprawdź sobie. I wysnuj jakąś zajebistą teorię)
tak samo neguję przedłużanie kontraktów z takimi dramatami jak Sobczak, Łasicki i inny Talar
zacietrzewiłeś się i nie widzisz rzeczywistości
te tabuny gównianych grajków z Zachodu zarzynają nasz futbol
dobrze by było jakbyś jednak przyjął to do wiadomości, że nie wszystko co z Hiszpanii to złoto
ps. poświęciłem kiedyś tak z pół roku na oglądanie Laliga 2
to jest katastrofa, pooglądaj to sobie. Młócka, kopanie się po czole - ja nawet nie chcę myśleć co jest na III poziomie... (a w zasadzie widziałem skróty kilku spotkań Barcy Atletic... tego nie da się odzobaczyć)
i część z tych artystów ze spalonego teatru przyjeżdża tu dostając taką kasę jakiej nikt im nigdy nie da w Hiszpanii
a tu jeden Królewski z innymi geniuszami wrzuca im do kieszeni ciężkie pieniądze

to jest niewytłumaczalne
i bez względu na to jaki wagon Hiszpanów czy innych starych Słowaków tu się zjawi podnosić "poziom" to nasz futból nadal jest daremny. I taki pozostanie...
