Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15921
Stary 29.05.2024, 20:26
emjot napisał(a):Wyświetl post
oczywiście panie manipulancie nie napisałeś ot wrzuciłeś skład Jagi sugerując że grają tam sami obcokrajowcy

manipulujesz faktami udając greka

ps. w Jadze był jeszcze przecież w podstawie Miłosz Matysik, grał też Paweł Olszewski
też można "stworzyć" skład z samych Polaków i rżnąć Markusa tzn. Greka
Wrzuciłem skład pokazujący ilu obcokrajowców może wystawić w nim Jagiellonia. Większość z nich stanowi o sile tego zespołu, sprawdziła się tam, należy do jego liderów i to im Jagiellonia zawdzięcza tytuł. Nigdzie nie napisałem, że tam nie ma Polaków, ani że Polacy też nie przyczynili się do tego mistrzostwa. Nie neguję ich wkładu.

Proporcje wyglądają tam zdecydowanie na korzyść obcokrajowców. Trzy jeszcze wcześniejsze mecze ligowe Jagi:

http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=1852059
http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=1852055
http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=1852041

Każdy może sam sprawdzić ilu regularnie obcokrajowców tam wychodzi w pierwszej 11 i że zwykle jest ich więcej niż Polaków. Niekiedy nawet znacznie więcej niż u nas w Wiśle.

Możemy też sięgnąć do przykładu Rakowa Częstochowa z poprzedniego sezonu, gdy sięgał po mistrzostwo. Jeden z meczów:

http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=1767605

Pełno obcokrajowców. Możemy spojrzeć i na Lechię Gdańsk z tego sezonu. Też uznano, że bardziej się opłaca postawić na obcokrajowców niż Polaków i na nich oprzeć budowę zespołu z dolnego realizować najwyższe cele. Posiadali pieniądze, mogli wybierać swoją drogę, wybrali tą.

Wszyscy oni nie mieli racji, a ma ją Koalik, który od zawsze walczy z obcokrajowcami i obraża ich na wszelkie możliwe sposoby?

Możesz bawić się w tego Koalika próbującego negować ich wkład w te sukcesy i przypisywać go tylko polskim zawodnikom, nazywać jak on obcokrajowców sutenerami i alfonsami, ale po co? Przecież nigdy nie byłeś i nie jesteś na jego poziomie.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując