Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23883
Stary 29.05.2024, 08:25
Karherop napisał(a):Wyświetl post
No tak, tyle że on został po Sosnowcu odstawiony.. Słusznie czy nie, to wybory Rude się i tak kompletnie nie bronią.

Z Lechią 11 minut, z Gieksa 0, z TBB 45.

Cała ofensywa jest skompromitowana. Patrzmy na statystki za wiosnę (sama liga). Przecież to jest niemożliwe żeby wszyscy jak jeden mąż zjechali z poziomem. Zawodnicy zostali kompletnie źle przygotowani.

Sobczak:2+1
Baena 0+0
Villar 0+0
Goku 2+0
Duda 0+2
Alfaro 1+2
Bregu 1+0
Rodado 10+0

15 spotkań... A Rodado i tak opuścił 2 z powodu kontuzji
To jedna z prawdopodobnych przyczyn, ale nie jedyna. Możliwości jest wiele. Wskaże tylko 2 inne, które nie wyczerpują tematu. Nie sposób odnieść wrażania, że szczególnie pod koniec zupełnie nie wytrzymaliśmy ciśnienia (podobnie jak przed rokiem), co być może kosztowało nas baraże. Drugą kwestią jest nasza nieporadność w całym sezonie. Brak stabilizacji, lepszego i dłuższego okresu, który pozwoliłby uwierzyć piłkarzom w siebie i sens tego co robią. Dodatkowo mnóstwo sytuacji z głupio traconymi bramkami po naszych błędach czy wręcz asystach. To musi podcinać skrzydła, budzić frustrację i zniechęcenie. I nawarstwiać się z meczu na mecz. Mam wrażenie, że gdyby Wisła, była oddziałem wojska, napisalibyśmy, że morale drużyny całkowicie upadło. Poniżej cytat dotyczący wojny, ale moim zdaniem świetnie również pasujący do piłki nożnej.

Morale jest przypuszczalnie najważniejszym a odrębnym czynnikiem na wojnie. Wysoki stan morale opiera się na dyscyplinie, poczuciu własnej godności oraz zaufaniu żołnierza do swych dowódców i swej broni. Bez wysokiego morale nie można osiągnąć powodzenia, choćby plan strategiczny czy taktyczny był najlepszy. Wysokie morale jest perłą o wielkiej cenie. Najpewniejszą drogą do zdobycia jej jest powodzenie w bitwie.

Bernard Law Montgomery
Odpowiedz cytując