maro500 napisał(a):

Dobre przygotowanie fizyczne, walka o każdą piłkę, eksponowanie swoich atutów przy maskowaniu braków jest prostackie? Chyba nie widziałeś meczów Puszczy - dla postronnego laika nuda, dla postronnego kogoś z wiedzą taktyczną demonstracja dobrego zorganizowania drużyny. Zresztą ta "prostacka" drużyna trzy razy nas wyjaśniła w zeszłym sezonie
Zresztą piłkę "prostą" od "prostackiej" oddziela tylko nazwa klubu i nazwisko trenera. "Autobus" Mourinho czy styl Simeone w Atletico był/jest bardziej atrakcyjny niż to, co serwuje Puszcza? Wystarczy, że było skuteczne. Wolałbym zobaczyć "bandę świrów" robiącą awans niż Goku i Alfaro bez chęci do gry, Villara bez formy i sadzącego babola za babolem, Baenę bez głowy...
Moskal jest specjalistą od awansów, zna dobrze pierwszą ligę i jej realia, na pewno gralibyśmy bardziej pragmatycznie niż teraz
Ojrzyński gwarantuje przygotowanie fizyczne i zaciekłą grę defensywną oraz kontry. Akurat w defensywie mamy największe braki jeśli ktoś nie zauważył. Wolałbym awans w paskudnym stylu niż drugi wynik w strzelonych bramkach i środek tabeli (zwłaszcza, że te strzelone bramki to bardziej wartość jednego zawodnika niż efekt jakiejś celowej taktyki)
Bardzo ciekawą opcją byłoby sięgnięcie po Jopa
|
W zasadzie dyskusję zamyka porównanie Puszczy do Atletico i drużyn prowadzonych prze Murinho.
Proponuję wymianę "argumentów" z Markusem....