Wyświetl pojedynczy post
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1811
Stary 22.05.2024, 08:04
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - graczy do stylu, jakim chce grać Rude, nie znajdziemy na piłkarskim śmietniku.

Posiadanie piłki samo w sobie nie jest złe. Jeśli my mamy piłkę, to nie ma jej przeciwnik, który musi za nią biegać i się męczyć.
Żeby to się jeszcze przekładało na ligowe punkty, to musi być jeszcze element przyspieszenia, zagrania na jeden kontakt na 20-tym metrze, na dużej szybkości, żeby ten blok obronny złożony z 8 cepów, którzy tylko czekają, żeby zajebać wślizg dwoma wyprostowanymi, jakoś rozerwać.
Nasz mityczny atak pozycyjny do niczego nie prowadzi właśnie z tego powodu - nie mamy graczy do szybkiej, kombinacyjnej gry na jeden kontakt. Takich graczy nie znajdziemy z kartą na ręce.

Teraz zadajmy sobie pytanie: kto w obecnej Wiśle jest w stanie tak grać? Rodado? Alfaro jak ma dobry dzień? Beana pokazał parę razy przyspieszenie, ale im bliżej bramki, tym coraz bardziej chłopa odcina i najczęściej jego akcje kończą się tragikomicznie.
Nasza linia pomocy gra zazwyczaj statycznie i podania są w stylu ja do ciebie, ty do mnie. Brakuje przeszywających, prostopadłych podań, które zaskoczą linię pomocy i obrony przeciwnika.
Nad obroną nie będę się znęcać, bo tam to jest często walka o dokładne podanie, nie będę od nich wymagać jeszcze do tego odpowiedniej szybkości.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 22.05.2024 o godz. 08:20.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując