Wyświetl pojedynczy post
sorino
Senior Member
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3913
Stary 15.05.2024, 05:15
Martinho napisał(a):Wyświetl post

Stary, szkoda życia na jakieś jałowe dyskusje na ściany tekstu tak jak tu uskutecznia kilka userów. Przecież my od jesieni mamy dużo słabszą kadre od tej z wiosny poprzedniego sezonu. Dla równowagi Orlen Oil - na lechie kładła pieniądze Energa i Lotos.
Z tym startem nie zrozumiałeś, nikt by im tu nie dał na rozruch takiej kasy jak w Gdańsku, czy legalny - jeden madziara powie tak drugi mandziara powie nie. A chyba nie chcesz mi wmówić że my mamy kadrę wartą tyle albo więcej przecież 90% zawodników to zerowy potencjał sprzedażowy, a patrzac na transfermarkt naszym najdroższym piłkarzem jest Omrani Przyjdzie taki czas, że MADA ich faktycznie zostawi jak to ująłeś w czarnej dvpie, zobaczymy za kilka lat jak te posty się zestarzeją i gdzie będziemy my
No rzeczywiście nie ma sensu ta dyskusja, skoro linijka po linijce wyjaśniłem ci, że wbrew temu co podajesz Lechia nie miała żadnego handicapu finansowego względem Wisły, 4 mln euro to de facto kasa Mady, a ty dalej bredzisz, że ktoś im dał jakąś kasę. Wjeżdżasz z Energą (która od tego sezonu nie jest ich sponsorem) i Lotosem (który ich sponsorował, ale 10 lat temu).

O co ci chodzi z tą wartością kadry Lechii? Na początku sezonu, po przejęciu przez Madę, kadra zespołu była praktycznie bezwartościowa. W tym samym czasie Wisła miała niemal kompletny skład, więc startowała z lepszego pułapu. Potem w Lechii dorzucili w głównej mierze młodych graczy, którzy zbudowali swoją wartość dzięki występom w trakcie sezonu.

To że taką młodą kadrą zrobili awans pokazuje tylko skalę przegrywu Królewskiego i Ramireza, którzy budując kadrę opartą w dużej mierze na doświadczonych, wiekowych zawodnikach, po raz drugi przerżnęli bezpośredni awans do Ekstraklasy. Drużyna złożona z tych doświadczonych graczy powinna być przecież faworytem do awansu.

Nie zgadzam się też z twoim twierdzeniem, że mamy dużo słabszą kadrę od tej sprzed roku. Za Igbekeme przyszedł Carbo, co jest zmianą na plus ze względu na wzrost tego drugiego, bo musi przecież grać ustawowo niziołek Duda. Za Fernandeza i podatnego na kontuzje Mule - Goku, Alfaro, Baena i Bregu. Rolę Fernandeza w dodatku przejął schowany wcześniej Rodado. Doszedł Sobczak, udane wejścia notuje Gogół, rozwija się Duda. Cziczkan jest lepszym bramkarzem od Biegńskiego, którego już słabszy Raton posadził na trybunach. Kadra jest lepsza niż rok temu.

Martinho napisał(a):Wyświetl post
Kończąc, jak to w sporcie udałoby się naklepać punktów z dołem ligi (skandaliczna strata tylu "łatwych" punktów) powiedzmy 15 więcej to by tu było klaskanie uszami przy tych samych ruchach które tak krytykujecie dla samej krytyki. Bo co z niej wynika? nic. Czy coś zmieni? nic. Co zmieniła zmiana trenera? praktycznie nic, bo nie wzmocniono/zmieniono pod niego kadry.
Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała fiuta to by była ojcem
Hej hej

Kadrę jakoś tam wzmocniono/zmieniono, jak przypuszczam po konsultacji z trenerem. A jeśli zrobiono to źle, to w profesjonalnym klubie należałoby określić i rozliczyć osoby które zawiodły i w jakim obszarze. Dyrektora, który zrobił słabe transfery, prezesa który nie dostarczył finansowania na odpowiednie transfery w stosunku do zakładanych celów oraz trenera, który nie wykorzystał potencjału posiadanych zawodników, źle zarządzał meczami, nie zgłosił zapotrzebowania na nowych zawodników na słabo obsadzone pozycje itd.

Tylko kto w Wiśle ma to zrobić? Królewski, który jest bezwarunkowo zakochany w swoich wyborach i na każde niepowodzenie znajdzie wytłumaczenie w formie alternatywnej tabelki z jakimiś statystykami?
Ostatnio edytowane przez sorino : 15.05.2024 o godz. 16:28.
Odpowiedz cytując