Arkadiusz.Czerepach napisał(a):

to sa pojebane dyskusje, zupelnie nie rozumiem czemu tak sie okopujecie na stanowiskach zero-jedynkowych
albo wisla hiszpanska
albo tanio polska
a nie można tak po prostu rozsądnie budować składu łącząc różne rozwiązania ? jak każdy racjonalny klub ?
|
To jest fałszywe sprowadzenie problemu do sytuacji zero-jedynkowej przez niektóre osoby z którymi tu polemizuje, bo tak jest im wygodniej.
Nie mają bowiem argumentów na to, że tak naprawdę chodzi w tym wszystkim o jakość zawodników na danej pozycji, ich dostępność i cenę. Aktualnie żyjemy w świecie, w którym łatwiej o tą większą jakość przy korzystniejszej cenie i większej dostępności w przypadku obcokrajowców czy właśnie Hiszpanów z ich niższych lig, niż budowanie naprawdę wartościowej drużyny w oparciu o Polaków.
Tu nigdy tak naprawdę nie chodziło o samą narodowość i nie chodzi, tylko właśnie o jakość, dostępność i cenę, konglomerat tych trzech elementów. Niektórzy nie potrafią pogodzić się z tym, że polscy pierwszoligowcy po prostu stanowią tu gorszą odpowiedź i alternatywę, co w ten sposób skalkulowała również Lechia przy budowie nowego zespołu.