Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1550
Stary 13.05.2024, 16:01
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
to sa pojebane dyskusje, zupelnie nie rozumiem czemu tak sie okopujecie na stanowiskach zero-jedynkowych

albo wisla hiszpanska
albo tanio polska

a nie można tak po prostu rozsądnie budować składu łącząc różne rozwiązania ? jak każdy racjonalny klub ?
To jest fałszywe sprowadzenie problemu do sytuacji zero-jedynkowej przez niektóre osoby z którymi tu polemizuje, bo tak jest im wygodniej.

Nie mają bowiem argumentów na to, że tak naprawdę chodzi w tym wszystkim o jakość zawodników na danej pozycji, ich dostępność i cenę. Aktualnie żyjemy w świecie, w którym łatwiej o tą większą jakość przy korzystniejszej cenie i większej dostępności w przypadku obcokrajowców czy właśnie Hiszpanów z ich niższych lig, niż budowanie naprawdę wartościowej drużyny w oparciu o Polaków.

Tu nigdy tak naprawdę nie chodziło o samą narodowość i nie chodzi, tylko właśnie o jakość, dostępność i cenę, konglomerat tych trzech elementów. Niektórzy nie potrafią pogodzić się z tym, że polscy pierwszoligowcy po prostu stanowią tu gorszą odpowiedź i alternatywę, co w ten sposób skalkulowała również Lechia przy budowie nowego zespołu.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując