KOALIK napisał(a):

A dalej to Wisła ma najwyższy budżet płacowy.
Wiadomo na jakiej narodowości wykorzystywany w dużym stopniu.
A ilu Hiszpanów miała Puszcza w zeszłym roku?
(...) należało zrobić hard reset według hasła ,, wszyscy won!".
|
Lechia w wydatkach ma pensje i transfery dawno Wisłę przegoniła. Fernandez jest u nich najlepiej zarabiającym piłkarzem ligi:
https://gdansk.naszemiasto.pl/druzyn.../ar/c2-9689115
Oczywiście pieniądze te poszły nieprzypadkowo na wartościowych obcokrajowców, a nie Polaków takich jak Żyro, Młyński, Sobczak, Sapała, Uryga czy Jaroch.
Lechia świetnie na tym wyszła. I w najbliższych latach dzięki temu z pewnością osiągnie znacznie więcej niż złożona z Polaków Puszcza.
Porównywalną ilość Polaków do Puszczy (która wcześniej czy później spadnie i nigdy nic istotnego w piłce nie osiągnie) ma w składzie Podbeskidzie, Zagłębie Sosnowiec, Resovia, Stal, Znicz, Polonia... No gdzie one są Koaliczku? Napisz w końcu ku chwale Jerzego Urbana jak im się wiedzie, bo może coś przeoczyłem?
Brak większej grupy obcokrajowców i Hiszpanów co im dał i zapewnił? Był receptą na sukces?
I kiedy ta Puszcza zdobyła Puchar Polski? Kto w tych rozgrywkach kogo ośmieszał i pokonywał: hiszpańska Wisła trenowana przez Rude inne kluby z Polakami w składzie (nawet z Ekstraklasy), czy one ją?
Ten Puchar Polski już na zawsze będzie miał twarz Kiko, Rude, a także wielu hiszpańskich zawodników Wisły, czy Ci się to podoba czy nie.
Postawa Wisły w meczach z Pogonią Piastem i Widzewem pokazuje, że gdyby grała na poziomie Ekstraklasy, a jej trenerem byłby Rude, mogłaby być tam w tabeli znacznie wyżej niż taka Puszcza.
Ale najbardziej zabawne w tym poście jest cytowanie słynnego zdania Cejrowskiego: "wszyscy won!" przez komunistycznego fanatyka, który najwyraźniej jest zbyt głupi na to, by pamiętać, że Cejrowski mówił je chcąc właśnie wyrzucenia komunistów z sądów, prokuratur i urzędów - generalnie chciał on oczyszczenia Polski z plagi takich osób jak Jerzy Urban, Kiszczak, Jaruzelski, prokuratorów stanu wojennego, służących Moskwie sędziów, czy ich fanów.
A teraz wielbiciel Jerzego Urbana krzyczy wraz z Cejrowskim "wszyscy won!"


Epickie!
