Wyświetl pojedynczy post
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1529
Stary 13.05.2024, 05:59
Markus napisał(a):Wyświetl post
Fajnie było zdobyć Puchar Polski czy niefajnie?

Drużyna z dużą grupą tanich Hiszpanów w składzie okazała się tam lepsza od wielu innych zespołów, złożonych także z większej ilości Polaków czy nie? Nawet na poziomie Ekstraklasy?

Okazała.

Skład Lechii Gdańsk w meczu z Wisłą:

Bohdan Sarnawśkyj - Dominik Piła, Andrei Chindrić,Elias Olsson,Miłosz Kałahur - Camilo Mena, Iwan Żelizko, Tomasz Neugebauer, Rifet Kapić, Maksym Chłań - Kacper Sezonienko

Policzyć ci Koaliczku ile tu jest obcokrajowców, a ilu Polaków, czy sam dasz radę? Przypomnieć, ile oni wydali na transfery i ile wydają obecnie na pensje?

A przecież według takich jak Ty miał wystarczać niski budżet transferowy i sami Polacy w składzie.

Dlaczego najlepsza drużyna ligi jednak uznała, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest "wizja zagraniczna i to już od razu w pierwszej lidze", pokazując przy okazji wymownie Twoim rojeniom środkowy palec?

I poszło i się jej udało. Zdobyli pewnie awans bezpośredni, dominowali, uniknęli poważnych kłopotów w lidze.

Nie byli na tyle głupi by uważać, że "polscy pierwszoligowcy nie są gorsi od wielu innych dostępnych obcokrajowców", a mówienie o "słabych Polakach piłkarsko mieszkających w chatkach z drewna to bajki".

No jakże mogli tak zadrwić z Twoich teorii i słów? Zbudowali skład praktycznie bez Polaków, w oparciu o zagranicznych najemników i mają awans, oraz uwaga, perspektywy na grę o coś więcej niż o uniknięcie spadku za rok!

Gdzie są dziś stawiające głównie na Polaków Resovia, Stal Rzeszów, Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie, Znicz Pruszków, Polonia Warszawa?

No gdzie Koaliczku?

W dużo lepszej pozycji niż Wisła i na drodze do ekstraklasy? Tam przecież nie ma ani Kiko, ani Rude, ani tanich Hiszpanów z ich niższych lig, jakie wspaniałe czasy przeżywają? Jakie wielkie sukcesy odnoszą? Któryś z tych klubów zdobył ostatnio Puchar Polski?

Gdzie są dziś stawiane przez takich jak Ty od lat za wzór do naśladowania Ruch i ŁKS? Znów trafiają tam, gdzie my obecnie - do pierwszej ligi. Już bardzo dawno pisałem, że tak będzie. Jak nie teraz to najpóźniej za rok dołączy do nich i Puszcza, kolejny wzór postępowania dla Wisły według takich jak Ty.

To przepis na długofalową porażkę i trwanie w pozycji zespołu, którego sufitem jest okresowy awans do ekstraklasy. I wcale nie są dużo dalej od bankructwa niż dzisiejsza Wisła.

To nie jest cel dla Wisły i dlatego nie może postępować tak jak te kluby.

A Polaków za ludzi dużo gorszych i głupszych od tych z zachodu Europy uważasz jedynie Ty, regularnie serwując im odrażającą komunistyczną propagandę o rzekomej wielkości Jerzego Urbana, spiskach Watykanu zakładających Solidarność, czy wizje obalania rządu Tuska podczas wyjazdu na finał Pucharu Polski, lub newsy o planach wysadzania stadionu przy Reymonta przez PiS.

Większego odlotu już chyba nie ma niż ten Twój na grzybkach.
Tani Hiszpanie, a budżet płacowy największy. Pewnie Szot , Sobczak i Uryga łykają po stówce tys PLN na miesiąc, a tani Hiszpanie po 2 tysiące euro..
Ruch i ŁKS spadają, ale wcześniej awansowały o czym my póki co możemy pomarzyć. Chvja zbudowaliśmy i dalej chvja budujemy - po sezonie wymiana połowy kadry na tańszych i zapewne słabszych.
Mają wg Ciebie prawie takie same długi jak Wisła czyli jakie (proszę liczby a nie .......enie 3 po 3)?
W większości stek bzdur, mam nadzieję, że korzyści, które odnosisz są warte regularnego robienia z siebie idioty.
Ostatnio edytowane przez doktor granat : 13.05.2024 o godz. 12:51.
Odpowiedz cytując