leszekm napisał(a):

Jeszcze kilka dni temu Lechia nie dostała licencji na grę w ekstraklasie mimo że:
1.Lechia Gdańsk otrzyma ponad 5 mln zł od miasta za działania promocyjne. Umowa obowiązuje do 31 maja 2024. Przypomnijmy, że poprzednia opiewała na 10 mln zł w.skali roku.
https://sport.trojmiasto.pl/Lechia-G...l-n179920.html
2."Latem 2023 roku Spółka Lechia Rights Management Sp. z o.o. udzieliła klubowi Lechia Gdańsk SA pożyczki w kwocie 4.000.000 EUR (słownie: cztery miliony euro), przeznaczonej wyłącznie na spłatę zobowiązań klubu powstałych przed dniem 30.06.2023 roku.
Mandziara zarzuca Mada ze te pieniądze przeznaczyli np. na transfery.
https://sport.tvp.pl/77080051/adam-m...da-komunikatem
To na jakie transfery mogła sobie pozwolić MADA w Wiśle Kraków bez tych pieniędzy?.
|
1. Lechia miała 5 mln od miasta, my mieliśmy kilka mln od Orlenu, których oni nie mieli.
2. No pomyśl trochę Leszku. Lechia została sprzedana za 4 mln euro, w tym samym czasie sprzedający udzielił pożyczki klubowi na 4 mln euro. W tle byli mniejszościowi udziałowcy, którzy mieli prawo pierwokupu akcji i nawet byli na to chętni, gdyby nie cena sprzedaży. Czaisz już?