Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1383
Stary 03.05.2024, 15:20
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Nie została. Wszystkie mecze, które rozegraliśmy były dosyć otwarte. I to jest najistotniejszy czynnik w tej kwestii. Ekstraklasowcom nie za bardzo wypadało murować w meczach z pierwszoligowcem. Może niektórzy myśleli, ze mecze wygrają się same. Nie chcę wszystkiego zwalać na brak zaangażowania z ich strony, bo wykonaliśmy kawał świetnej roboty, ale... Wracając do tematu liczą się jeszcze 2 słowa "respekt" i "rutyna". Otóż mecze w ekstraklasie byłyby tak otwarte, jak te w pucharach tylko do momentu pojawienia się respektu (z którym mamy do czynienia w 1 lidze). Potem w wielu spotkaniach zaczęłoby się murowanie. Rutyna to 2 kwestia, mecze w PP były jak święta Bożego Narodzenia, niezwykłe wydarzenia, dla których chce się żyć i da się wykrzesać niezwykłą energię. Chcąc nie chcąc gra, nawet w ekstraklasie, szybko zmienia się w rutynę. I to na rutynie trzeba wychodzić na boisko i wygrywać mecze co tydzień. Różnicę pomiędzy piłkarską przygodą i otwartą piłką a rutyną i murowaniem mamy okazje obserwować co tydzień.
Super, tylko jeżeli ktoś pamięta Wisłę Kasperczaka czy Skorży to w meczach które kończyły się 3:0 dla Wisły, do 80 minuty bywało 0:0. Mimo, że przewaga potencjału drużyn była znacznie większa niż dzisiaj. Tak wygląda gra z murarzami i trudno mieć pretensje do trenera,że tak to wygląda. Jest tak na każdym poziomie. Mecz City Real najlepszym dowodem. Dlatego po takim meczu jak w Pruszkowie czy w Resovii, należało by gratulować że bramkę udało się strzelić i rozumieć dlaczego gra wygląda tak, a nie inaczej, a nie wieszać psów na trenerze. Zwłaszcza że najczęściej bramki tracimy po indywidualnych wielbłądach.


Jagul napisał(a):Wyświetl post
No fajnie - została udowodniona. Teraz tylko przekażcie mu, że gramy głownie w 1 lidze.
Nie mu, tylko zawodnikom, bo to ich postawa decyduje o efektach. Trener może im tylko powiedzieć jak, a że wie jak to wczorajszy mecz udowodnił. To zawodnikom musi chcieć się chcieć. Jak im się chce to wyniki są.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 03.05.2024 o godz. 15:25.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując