Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#118
Stary 19.04.2024, 11:09
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Faktycznie Tomku może to napawać lekkim optymizmem, jednak osobiście troche przeraża mnie szukanie poparcia (skuteczne) przed drugą tura wśród właśnie ludzi obecnego (poprzedniego) prezydenta, co może jednak prowadzić do utrzymania status quo
Oczekiwanie że Miszalski będzie utrzymywał status quo po Majchrowskim jest takim samym oczekiwaniem jak to że córka Cupiala będzie dalej wspierać Wisle bo przecież jej tatuś ją wspierał.

To nie ma żadnego logicznego uzasadnienia. Jedynie chciejstwo/gdybologia.

Po czym będzie można poznać Misztalskiego to po jego słowach i czynach, a za czasów Majchra nie miał żadnej funkcji z jakiej można go rozliczyć. Teraz będzie już o to prościej.

Żeby równiez nie było, Gibale również będzie można rozliczyć (choćby z tego jak to nie podniesie Wiśle czynszu), choć w jego przypadku obietnic było już tyle że nawet na realizację 10% szans nie ma ani możliwości technicznych, ani tym bardziej budżetu.

Warto z tego miejsca przytoczyć też to co napisał niedawno Mazur, wiceprezydent Krakowa, o ile wygra Miszalski

Cytat:
Cieszę się, że miałem możliwość spotkania z @jarokrolewski i rozmowy o bieżących problemach usiłującego wyjść z kryzysu klubu. Z pewnością miasto ma swoją rolę do wykonania w kontekście pomocy z powrotem klubu na należne mu miejsce. Trzeba pamiętać, że @WislaKrakowSA to nie tylko marka, ale też niezwykle ważna część życia, uczuć i emocji wielu krakowian. Z drugiej strony, emocje nie mogą przesłaniać realiów finansowych.

Obiecanki dotyczące tego, czy i o ile powinien być obniżony lub utrzymany koszt wynajmu stadionu traktuję jednak jako skrajny populizm. O cenie wynajmu decydują koszty, nie widzimisię prezydenta. Twitter to nie jest miejsce na takie deklaracje - jest nim za to okrągły stół, przy którym powinny znaleźć się władze miasta, klubu, być może także organizatorzy rozgrywek, z pewnością kibice. Na pewno najwyższy czas skończyć z chowaniem głowy w piach przez miasto. Nie będę Państwu obiecywał ile będzie kosztował wynajem stadionu jeśli wybralibyście mnie na prezydenta Krakowa. I proszę nie wierzyć nikomu, kto takie długoterminowe deklaracje składa.

Miasto powinno dostać jasny komunikat o tym, na jakiej drodze rozwoju jest Wisła, w jaki finansowy lub pozafinansowy sposób może wesprzeć klub, a dopiero później ustalać, jak powinna wyglądać opłata za wynajem stadionu. Biorąc pod uwagę także to, że obiekt był, jest i będzie domem klubu. Celem miasta nie powinna być redukcja kosztów, tylko stworzenie warunków dla rozwoju klubu (np. także przez rozwój sportu młodzieżowego) i zwiększenia wpływów (np. w postaci znalezienia sponsora tytularnego obiektu). Dzięki mądrym działaniom możemy przyspieszyć odbudowę Wisły, złymi decyzjami natomiast doprowadzimy do tego, że stadion będzie skarbonką bez dna.
Reszta oceńcie sobie sami.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 19.04.2024 o godz. 11:17.
Odpowiedz cytując