Drozd napisał(a):

Rude powiedział wprost, że nie spodziewał się tak patologicznego podejścia do gry w piłkę, jakie ma miejsce w 1 lidze. To, że czasem bywa to skuteczne, nie znaczy, po pierwsze, że należy to naśladować, a po drugie ,że świadomość patologii w czymkolwiek pomoże. Dowodem mecz City z Realem. Guardiola nie nauczył się przez te wszystkie lata ligi mistrzów? Czy po prostu dysponuje szrotem.
Odpowiedź jest jedna i ta sama, intensywność i podjęcie walki to konieczność, a i to czasem nie wystarcza w konfrontacji z murarzami. Dlatego Rude cały czas podkreśla, że musi być walka.
To, że przyznaje na konferencji, że nie spodziewał się tego co zastał nie znaczy, że nie ma pomysłu jak problem rozwiązać. Pytanie czy drużyna będzie mentalnie gotowa żeby jego pomysły wdrożyć, bo na chodzonego to jest niemożliwe. Z Chrobrym piłkarze dali dupy, Z Motorem przekręcił nas sędzia, Z Płockiem byliśmy zdziesiątkowani. Oby twraz karta się odwróciła.
|
Nasuwa się pytanie czy on na pewno dobre mecze oglądał skoro go to tak zaskoczyło?