Wyświetl pojedynczy post
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59
Stary 12.04.2024, 11:07
Stelio napisał(a):Wyświetl post

Co nie zmienia faktu, że byłaby to po prostu drobna korekta w projekcie a nie wyrzucenie go w całości do śmietnika.
A właśnie że cały projekt do śmietnika !
Przede wszystkim z powodu że projekt ten obejmował cały obszar Krakowa.
A powód zasadniczy jest ten sam - to zamach na wolność jednostki pod pretekstem ideologicznym.

W uzasadnieniu jeszcze raz podam że samochody wyprodukowane po 2000 rok ( ten rok przyjmuję jako graniczny co do wieku samochodów jeżdżących po Krakowie) nie są żadnymi Ziłami jak sugerowałeś wcześniej
Owszem, jeśli mają duży przebieg, i przykładowo wtryskiwacze nie domagają, to diagnosta powinien nie dopuścić takiego autka do ruchu.
Czyli mówiąc krótko to nie samochody mają wpływ na powietrze w Krakowie. I to jest fakt a nie opinia.
Krakowski Alarm Smogowy podaje że w 2012 roku było u nas 120 dni smogowych a roku 2023 tylko 16 dni !!!
Czyli eliminacja określonej formy ogrzewania budynków przyniosła taki efekt
Aby to powietrze było jeszcze lepsze należałoby zakazać palenia w "kopciuchach" w gminach ościennych a nie stosować ideologiczną STC.

Jeśli zaś chodzi o ograniczenie ruchu w centrum to oczywiście tego nie unikniemy, w zasadzie takie ograniczenia są cały czas rozszerzane od końca lat 70-tych, ale dotyczą WSZYSTKICH ( oczywiście z pewnymi wyjątkami)
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując