Wyświetl pojedynczy post
Stelio
Senior Member
 
 
Od: 09.2013
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58
Stary 12.04.2024, 10:42
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
nie chodzi o to że nie stać , tylko ma np bardzo zadbany samochód z 1999 , i nie w głowie mu go zmieniać

a czy passat w dieslu z 2009 to wg ciebie stary trup dla bezdomnych ?
Jeśli to faktycznie bardzo zadbany egzemplarz z roku 1999 i ktoś bardzo chciałby się nim poruszać na codzień po mieście, to nie powinno być przeszkody w zarejestrowaniu tego auta jako pojazd zabytkowy a te mają być wyłączone spod tego ograniczenia (w Małopolsce wystarczy, że taki pojazd ma 25 lat i 75% oryginalnych części). No chyba, że to 27 letni szrot

Co do diesli mogę się częściowo zgodzić. Faktycznie, auto z 2009 roku niekoniecznie musi oznaczać trupa, można by się było zastanowić czy nie przesunąć tej normy z EURO 5 na EURO 4 powiedzmy do 2030 roku i potem EURO 5.

Co nie zmienia faktu, że byłaby to po prostu drobna korekta w projekcie a nie wyrzucenie go w całości do śmietnika.
Odpowiedz cytując