Błaszczu_WIŚLAK napisał(a):

|
^^ Przecież SCT nie ma nic wspólnego z elektrykami. Celem jest wyeliminowanie tylko tych najbardziej emitujących samochodów (czyli głównie busów i dostawczków na euro 1 i 2). Stare osobówki się "same" wymieniają. Gibała chce referendum za rok ws. SCT - moim zdaniem to błąd, bo SCT możnaby tak skonstruować, żeby ograniczyć korki w mieście (ograniczając liczbę samochodów, które codziennie do miasta wjeżdżają). No ale "vox populi" - wszystkim kandydatom wyszło w badaniach, że mieszkańcy nie chcą SCT więc jej po prostu nie będzie.
|
Obawiam się, że w oczach ludzi przepychających ten bubel, każde auto na ulicach naszego miasta powinno być elektryczne ^^
Skoro celem SCT jest wyeliminowanie starych busów i rozlatujących się dostawczaków (bo osobówki się same wymienią), to może po prostu wystarczy zapis w SCT, że nie dotyczy ona aut osobowych?
Zamiast uchwalać SCT, niech zabiorą się za stacje diagnostyczne, które podbijają dowody rejestracyjne zardzewiałym, kopcącym trupom, których jest pełno na drogach.