azor napisał(a):

temat ewidentnie powoli ewoluuej do politycznego, dlatego tez...stary dziadzie, sam sobie takiego nicka wybrales, kto wedlug Ciebie powinien przejac schede po Majchrowskim? Jesli mozesz to uzasadnij
|
No to powiem tak.
Jeśli rozpatrujemy stan realny, czyli że schedę przejmie albo Masztalski albo Ecik, to dla mnie wybór jest podobny do sytuacji, że ktoś przyprowadził mi kozę oraz owcę i mówi- możesz sobie wybrać z kim chcesz się kochać

Uzasadnienie:
Pierwszy to karierowicz w czystej postaci, a główny cel do dorwać się do żłobu i koryta.
Drugi to zielony ideolog
Natomiast jeśli rozpatrywalibyśmy czysto wirtualnego kandydata, to głosowałbym na osobę wobec której minimalistycznie ( a jednocześnie, jak dla mnie wystarczająco) oczekiwałbym że :
1. Rozpocznie realne prace nad metrem. Tak wiem, to inwestycja na kilkanaście lat. Ale jak się chce przejść kilometr to trzeba wykonać najpierw pierwszy krok. potem dziesiąty itd
2. Nie będzie wspierał jakichkolwiek inicjatyw zielono-tęczowych
3. Zlikwiduje pomysł SCT albo co najmniej ograniczy ją do ścisłego centrum
4. Będzie wspierał naszą Wisełkę
I tu, nawiązując do dzisiejszej rocznicy, taką osobą mógłby być śp.Władysław Stasiak