FraMat napisał(a):

Tak

Ale tu na forum lubujemy się w przekręcaniu nazwisk, te Kikusie, Sobolenki, Królewicze itp
Więc ja zrobiłem Masztalskiego.
Dla młodszych słuchaczy należy się wyjaśnienie.
Otóż ten Masztalski wypłynął jakieś 40 lat temu jako bohater takich śląskich dowcipów.
Generalnie były one mocno "czerstwe"
Podsumowując, "Olek" to taki "czerstwy dowcip", jeśli mówimy o ewentualnej pomocy dla Wisły.