sevenheaven napisał(a):

Kolejny raz wydaje się, że nie problemem jest trenerem tylko zawodnicy..wg mnie Rude nie jest złym trenerem, ale nie ma zawodników pod swoją taktykę, której trzyma się niestety kurczowo..
Śmiem twierdzić, że z Sobolewskim wykręcilibyśmy lepszy wynik.. też graliśmy w kratkę ale zdarzały się przekonujące zwyciestwa.. u Rude w żadnym meczu nie było pełnej dominacji
|
Żaden z trenerów od ładnych paru lat nie ma zawodników do swojej taktyki, bo taktykę po zwolnieniu Hyballi określił Jaro, który zadbał również, żeby zwożono tu losowy szrot w ilościach hurtowych. I w sumie przeprowadza tu ciekawy eksperyment, wbrew piłkarskim porzekadłom, bo buduje drużynę od przodu, ignorując zupełnie defensywę. Stad nieprzewidywalność boiskowa i sinusoida wyników. Nasi ofensywni zawodnicy coś tam potrafią, czegoś nie, ale są ogólnie za słabi, żeby zawsze i wszędzie rekompensować fafrocle swoich kolegów z zespołu. Bo tak naprawdę często to nie przeciwnicy, tylko my sobie robimy największą krzywdę. Moim zdaniem bez zmian balansu drużyny, bez sprowadzenia kilku zawodników o innych charakterystykach, nie ruszymy do przodu. Mecze Wisły będą zawsze, jak rosyjska ruletka.
I niech nie zwiodą nas mecze z Widzewem i Piastem, mimo, że to drużyny ekstraklasowe. Nie spotkamy prędko zespołów, które zostawiłyby nam tyle miejsca pod swoim polem karnym.