Drozd napisał(a):

Chyba żartujesz. . To w jakich rozgrywkach gra to kolejne miejsce w lidze? Bo zdobywca PP w Lidze Europy, mistrz w CL, a 2 miejsce w lidze w lidze konferencji.
Jeżeli Zdobywca PP jest też mistrzem to gra w CL, a w lidze europy gra finalista. Inaczej tracimy miejsce w Lidze Europy czyli rozgrywkach ważniejszych niż liga konferencji.
|
Jeśli mistrz zdobędzie puchar to wicemistrz gra w Lidze Europy, a 4 miejsce gra Lidze Konferencji.
https://przegladsportowy.onet.pl/pil...polski/cml13d1
"Istotna zmiana dotknie zdobywcę Pucharu Polski. Zagra on w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy, a nie w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy, jak dotąd. To samo będzie dotyczyć wicemistrza Polski, jeśli po Puchar Polski sięgnie mistrz kraju. To istotna informacja, bowiem porażka w którymś z eliminacyjnych dwumeczów Ligi Europy nie będzie znaczyła odpadnięcia, a przesunięcie do Ligi Konferencji Europy."