Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3327
Stary 19.03.2024, 13:53
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
To jest tylko i wyłącznie kwestia podatkowa.
Generalnie Królewski będzie musiał zapłacić od tego podatek.
Królewski? Nie. Królewski na takiej czynności generuje stratę (zakładając, że mówimy o umorzeniu a nie konwersji). To klub ma przychód opodatkowany (i sporo strat do niwelowania tego problemu).

I tutaj wracamy do punktu wyjścia, czyli koncepcji, którą forsował (jak najbardziej słusznie) Jażdżyński, a którą lekką ręką odrzucił JK już na starcie swojego samodzielnego rządzenia, czyli układ częściowy, który sprawia, że przychody z takiego umorzenia są zwolnione z opodatkowania, a ponadto pojawia się istotny przychód poprawiający księgowy wynik finansowy. Idealny mechanizm do tego, żeby rozwiązać wszystkie problemy licencyjne i wizerunkowo-inwestorskie.
Odpowiedz cytując