Manhunt. napisał(a):

|
I markus wrzuciłeś 5 hiszpanów pewnie na kilkudziesięciu, którzy sie tutaj przewinęli. Pokaż tych wartościowych piłkarzy od stycznia 2023, ilu z nich się przebiło, ilu z nich jest/było bez formy, ile na nich zarobiliśmy. Ile transferów Kiko się sprawdziło?
|
Z Hiszpanów sprowadzonych przez Kiko nie sprawdził się tylko Benito i Eneko, pozostali okazali się przydatni i poprawili grę drużyny, wywalczając sobie miejsce w składzie i będąc istotnymi piłkarzami zespołu. Niemal każdy z nich na tle całej pierwszej ligi należy lub należał do czołowych zawodników na swojej pozycji. Villar, Mula, Junca, Igbekeme, Carbo, Alfaro, Goku, nawet Tachi grając na nie swojej pozycji wygrywali rywalizację i byli lepsi niż Polacy tacy jak Sapała, Młyński, Niewiadomski, Olejarka, Talar, Starzyński, Żyro, Szywacz itd.
Kiko miał udział także w sprowadzaniu Rodado i Fernandeza, obaj są niekwestionowanymi gwiazdami pierwszej ligi. A podczas swojego wcześniejszego pobytu w Wiśle to dzięki niemu trafili tutaj tacy piłkarze jak Carlitos (ówcześnie największa gwiazda Ekstraklasy), Imaz, Lionch, Ivan Gonzalez, Fran Velez. Wszyscy prezentowali poziom sportowy o jakim dzisiaj możemy sobie tylko pomarzyć. O dobrej ręce Kiko przekonał się także Raków, bo tam dzięki niemu trafił Ivi Lopez, kolejny niezwykle wartościowy piłkarz i gwiazda tegoż Rakowa.
Wszystkie te nazwiska pokazują ogromny potencjał drogi tworzenia silnej drużyny złożonej z hiszpańskich zawodników ich niższych lig w polskich warunkach.