Arkadiusz.Czerepach napisał(a):

|
po prostu bedacy na oczywistym spalonym Lasicki , ewidentnie bral udzial w tej akcji
|
Cytat:
Zawodnik, który w momencie dotknięcia lub zagrania piłki przez współpartnera przebywa na pozycji spalonej, może zostać ukarany jedynie wtedy, gdy bierze on, według opinii sędziego, aktywny udział w grze poprzez:
1. przyjęcie lub zagranie piłki,
2. przeszkadzanie przeciwnikowi,
3. odnoszenie korzyści z przebywania na tej pozycji (czyli zagrywanie piłki odbitej od słupka, poprzeczki, przeciwnika lub współpartnera).
|
Ani 1 ani 2 punkt nie mają zastosowania.
Można ewentualnie zastanawiać się nad punktem 2.
Sądzę, że sędzia zinterpretował zachowanie Łasickiego jako element niezwiązany z akcją, tym bardziej, że różnie to wyglądało z różnych ujęć.
Łasicki odpychając przeciwnika mógł równie dobrze pchnąć go w takie miejsce, w którym akurat piłka uderzona przez Rodado by się od niego odbiła. Nie mógł przewidzieć toru lotu piłki, tak więc odepchnięcie było elementem przepychania się w polu karnym. Łasicki w niczym rywalowi nie przeszkodził.