Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#519
Stary 26.02.2024, 18:53
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Markusik od lat ma jedną receptę - wywalić wszystkich Polaków i grać obcokrajowcami.

Przed laty chciał Żurawskiego, Kosowskiego i resztę wielokrotnych MP zastępować wynalazkami pokroju Vargi, Radovanovicia, Chiacu, Jaliensa, Lameya, itp.

Gdyby hipotetycznie miał do wyboru Szczęsnego, Bułkę, Grabarę, Skorupskiego, to wybrałby Ratona.


Kompletna bzdura jak wszystkie inne bzdury wypisywane przez tego manipulatora.

Koaliczek potrafi tylko to: manipulować i przedstawiać fałsz jako prawdę. Tak jak wychwalał Jerzego Urbana jako wielkiego oraz zasłużonego dla kraju Polaka. To się samo komentuje.

Teraz zła upatruje w obcokrajowcach, a dobra w piłkarzach takich jak Szywacz, Wachowiak, Młyński czy Plewka. Na nich chciałby budować dobrą przyszłość Wisły. Na polskich słabych zawodnikach, którzy często grają na żenującym poziomie i żenujący poziom prezentują, bo takiej Puszczy raz na kilkanaście lat uda się awansować do ekstraklasy, z której wcześniej czy później z hukiem spadnie.

Chyba, że zmieni swoją obecną politykę.

Przypomnę, że takich klubów jak Puszcza, budowanych w oparciu o polskich ligowców, mamy dziś w Polsce sporo. W pierwszej lidze na 18 zespołów regularnie regularnie stosuje ją z 16, z czego mniej więcej 13 stawiając na nią ponosi klęskę. Nie awansuje, lub spada do drugiej ligi.

Nie jest ona żadną gwarancją sukcesu.

Koaliczek neguje wkład Kiko i Hiszpanów w postępy drużyny Wisły w minionym sezonie, które stworzyły możliwość awansu bezpośredniego do Ekstraklasy w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, przegranym przez decyzje Sobolewskiego. Tymczasem bez nich ta drużyna zajmowała tylko 10 miejsce w tabeli. Tu nic więcej nie trzeba dodawać.

Koaliczek neguje wkład obcokrajowców w sukcesy wszystkich polskich drużyn, choć opierały się o nich zdobywające mistrzostwa kraju Rraków, Wisła, Lech, czy Legia. To oparta o obcokrajowców i złożona z zawodników sprowadzonych przez Holendrów Wisła udanie grała w Lidze Europejskiej.

To skład mistrzowskiego Rakowa Częstochowa: V. Kovacević - A. Kovacević, Arsenić, Rundić, Papanikolaou, Berggren, Tudor, Sorescu, Cebula, Kochergin, Piasecki.

Pełen obcokrajowców. Zarazem cios w serce Koaliczka.

Papszun w Polsce odniósł sukcesy korzystając obficie z obcokrajowców. Podobnie Brosz. Kolejny cios w serce Koaliczka.

Na całym świecie kluby korzystają z usług obcokrajowców. Nigdzie nie jest to traktowane jako zła droga. Gdy jakiś klub ma środki, z reguły ochoczo po nią sięga, bo to się po prostu opłaca. Wiedzą o tym nie tylko w Hiszpanii, w Niemczech, Włoszech, Anglii, czy Francji i nie tylko w najsilniejszych ligach.

Koaliczek chciałby byśmy wstydzili się za rok 2011. Próbuje wmawiać, że zdobycie Mistrzostwa Polski i udana gra właśnie w Lidze Europejskiej to był zły czas dla Wisły. Dziś bardzo wielu z nas oddałoby niemal wszystko, aby znów widzieć Wisłę grającą na takim poziomie jak wtedy i mającą takie sukcesy jak wtedy. Przeżywać to jeszcze raz. Jeszcze raz oglądać przy Reymonta Meliksona, Pareikę, Bitona, Nuneza i innych Wiślaków z tamtych czasów. Ten czas niestety już przeminął przez wycofanie się Cupiała.

Uleganie manipulacjom Koaliczka, który od lat chciałby robić tylko dobrze polskim menedżerom piłkarskim oraz odgrodzić Wisłę od obcokrajowców - i nic innego nie ma do zaproponowania - to prawdziwa droga do zniszczenia i zagłady Białej Gwiazdy. Jemu pewnie dokładnie o to chodzi i dlatego tak konsekwentnie do tego dąży.
Ostatnio edytowane przez Markus : 26.02.2024 o godz. 21:02.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując