Wyświetl pojedynczy post
Curvaldinho
Junior Member
 
Od: 05.2022

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3007
Stary 25.02.2024, 22:56
Napisaliście wiele ważnych rzeczy, dorzucę parę groszy:

1. Z AI to jest tak, że najważniejsze nie jest używanie AI, tylko jakość danych wprowadzanych do modelu. Jarosław Królewski bardzo rzadko wspomina skąd bierze dane i jak je ocenia.

2. Na niedawnej konfie AI CTO jednego z krakowskich software house'ów wyraźnie zaznaczył, że obecnie mamy boom na AI. Telefony od klientów są niemal każdego dnia. Ów CTO zaznacza, że klientom tłumaczy, że AI jest potrzebne w niewielu % projektów, że często normalny skrypt jest tańszy i równie wydajny. Klienci odpowiadają ponoć, że mają różne środki, dofinansowania na AI, więc AI musi być.

Reasumując, skoro mamy boom na AI porównywalny w naszym kraju z boomem na PV to Królewski z Synerise nie może być biedny w najbliższym czasie - apeluję, zwróćcie uwagę na przychody za rok 2024 - powinny być bardzo dobre!

3. Być może to już pisałem, ale wg mnie tutaj jest kluczowy sygnał niekompetencji Królewskiego - facet jest od AI, jeszcze mógłby być teoretykiem (bo najlepsi praktycy zamiast robić karierę na uczelni to pracują praktycznie w takich openAI za 1mln $ rocznie), ale ponoć jego narzędzie podpowiada przy doborze strategii biznesowej, e-commerce, etc. (nie?) to dlaczego WISŁA nie robi NIC, aby jako klub ZARABIAĆ pieniądze? Weźmy takie kiełbaski, na które utyskiwano w temacie niedawnego meczu z Tychami. AI mu tego nie podpowiedziało, że jeśli zwyczajnie zaproponują fajny catering to PRZYCHODY WZROSNĄ? Co więcej, jako ziomek z IT wręcz prosi się, aby stworzono APLIKACJĘ, dzięki której nie tylko kupię (ale i odsprzedam miejsce innym chętnym gdy np. będę chory, a stadion będzie zapełniony) bilet, ale także dostanę rabat na zakupy w sklepiku z racji n kupionych biletów, a TAKŻE zamówię sobie tę wspomnianą kiełbaskę przez telefon w 38 minucie meczu i w przerwie (jak w McDonald's) pójdę odebrać swoje zamówienie (numerek). To są takie pierwsze rzeczy, które mi przychodzą do głowy - takie PSG ponoć najpierw zapytało kibiców, co by chcieli mieć w apce - tutaj mamy fajną okazję do pomostów przez SOCIOS.

PS. Ktoś tutaj pisał o tym, jaki biznes ma goal.pl w serwisie - polecam otworzyć w Chromie menadżera zadań, odpalić kilka zakładek i zobaczyć, która zakładka zużywa najwięcej procesora (zwłaszcza z tych, co są w tle).

I z tym Was zostawiam, moi mili, pozdrawiam.
Ostatnio edytowane przez Curvaldinho : 25.02.2024 o godz. 23:00.
Odpowiedz cytując