FraMat napisał(a):

To akurat nieprawda.
Obejrzałem sobie mecz ponownie i spora część podań Dudy była do przodu i dynamizowała akcje.
|
Duda miał mnóstwo podań do tyłu czy do najbliższego kolegi, co widać również na tym podkreślającym jego generalnie dobrą grę filmiku z Twittera Królewskiego:
https://x.com/jarokrolewski/status/1...243755530?s=20
W takiej dyspozycji Duda jest cennym punktem drużyny, ale to był dopiero jeden jedyny jego taki mecz - podobnie jak to był dopiero jeden jedyny tak słaby mecz Carbo, który wciąż najwięcej znaczy i najwięcej umie w całej naszej drugiej linii. Wyjęcie Hiszpania będzie bardziej dezorganizowało grę Wisły i osłabiało ją niż wyjęcie Dudy, który oby robił dalej postępy. Jemu akurat rzeczywiście osoba Rude przynajmniej na razie mocno służy.
A bierze się to zapewne w znacznej mierze z tego, o czym już dawniej pisałem: w Hiszpanii jest znacznie lepszy i wydajniejszy system szkolenia niż w Polsce. Ich trenerzy należą do światowej czołówki w szkoleniu zawodników i są w tym jednymi z liderów. Od początku funkcjonują w zdrowym systemie i umieją go stosować, znają go, wiedzą jak uczyć techniki i taktyki, potrafią rozwijać piłkarzy. To w tym elemencie zwykle zupełnie inny poziom niż ma nasza PMS. Jak rozwijali się ci nasi młodzi pod ręką Brzęczka, Sobolewskiego czy innego Skowronka? Ano właśnie.
Dlatego rzeczywiście Duda, Kutwa, Krzyżanowski itd. mogą być największymi wygranymi zatrudnienia Hiszpana w Wiśle. I oby tak się stało, bo to byłoby bardzo dobre dla naszego klubu.