Fajny tekst Meczyków z pobytu w Turcji.
https://www.meczyki.pl/newsy/kulisy-...zieja/231805-n
Samuel Szczygielski napisał(a):
|
Wisła Kraków szykuje się do drugiej części sezonu, w której cel jest... jeden, jedyny. I każdemu piłkarzowi, pracownikowi, ale i rywalowi Białej Gwiazdy znany. Awans to hasło, które przewinie się przez całą wiosnę wiele, niezliczenie wiele razy. Jak zespół Alberta Rude szykuje się do sezonu?
|
Samuel czyta forum?
SS napisał(a):
|
Co czuje się po wiślakach? Nastawienie każdego z osobna na ten wyżej wymieniony, oczywisty, wspólny cel. I przekonanie, że jest on w zasięgu ich możliwości. Obserwując tę drużynę staranniej od półtora roku, mam wrażenie, że nie było jeszcze tak dobrej jakości idącej w parze z nastawieniem. Czyli aż się prosi, żeby to wszystko spieprzyło się na boisku... Ale nie, jednym zdaniem poszliśmy w żart, a wróćmy do merytoryki.
|
Może jednak nie będzie problemów z jajeczkiem:
SS napisał(a):
|
Trener Albert Rude? Komunikatywny, otwarty, na pewno nie wjechał on do polskiego zespołu na zasadzie, gdzie on to nie był i kogo nie poznał. Stawia na to, żeby do niego przychodzić, mówić, być otwartym. Chce być pierwszą osobą do której idzie się z problemem, a nie tą, którą jako pierwszą się omija i radzi z przeciwnościami na własną rękę.
|
SS napisał(a):
Hiszpański trener wraz ze sztabem robi bardzo dużo analiz wideo. Powiedzieć, że chce grać piłką, to nic nie powiedzieć, bo przecież tego frazesu w polskiej lidze nasłuchaliśmy się przez lata, a potem niewiele z tego wychodziło. Ale Rude stawia na pełną dominację nad sytuacją na boisku. Każdy mecz ma wyglądać tak, jakby był on rozgrywany u siebie.
(...)
Sztab skupia się na przyśpieszeniu gry, stosowaniu różnych środków w zależności od sposobu gry rywala i lepszym pozycjonowaniu w budowaniu gry. Widać, że trenerzy dobrze się dogadują, a większa liczba osób w sztabie pozwala na więcej pracy nad detalami indywidualnymi i formacyjnymi.
(...)
Drugi i trzeci, odpowiednio z kazachskim Atyrau i duńskim Kolding, to była już gra w futbol. Oba wygrane i z widocznym postępem. Także jeśli chodzi o stan boiska, bo trener Rude narzekał na nawierzchnię i na trzeci oraz czwarty sparing (który jeszcze przed Wisłą) udało się zmienić lokalizację na taką ze znacznie lepszą murawą. Mecz stał na solidnym poziomie piłkarskim, chociaż trener Rude nie unikał mocnych uwag, kiedy zauważył zachowania piłkarzy, które nie przypadły mu do gustu.
Jeśli mówimy o wygranych obozu, to z obserwacji sparingów plus tego co słyszymy na razie można odnieść wrażenie, że w dobrej dyspozycji są Dawid Szot, Patryk Gogół czy Igor Sapała. Ale to tylko rzucenie typów, a nie głębsza analiza treningów, dlatego - jak to mówi Zbigniew Boniek - spokojnie. Natomiast etos pracy jest na wysokim poziomie.
(...)
Czy to tekst nastrajający optymistycznie? Pewnie tak ...
|