Markus napisał(a):
Wszyscy oni bardzo wcześnie wyjechali z Polski i podnosili swoje umiejętności za granicą, a nie w naszym kraju w oparciu o pracę z takimi Moskalami czy Probierzami. Gdyby Lewandowski, Piszczek i Błaszczykowski nie pracowali z Kloppem, tylko z takim Rumakiem, nie byliby tym, kim są.
To, co opowiadasz to tradycyjna nieudolna próba wykreowania alternatywnej rzeczywistości jak w przypadku Brody,którą będę obnażał za każdym razem, gdy mnie nią rozśmieszysz.
Z tą próbą wykreowania alternatywnej rzeczywistości to chyba o sobie
Oczywiście, że każdy z nich podnosił swoje umiejętności za granicą.
Z tym, że każdy z nich się na tyle w Polsce wyróżniał, że został wypatrzony przez Borussię, a potem każdy z nich praktycznie od razu zdobył 1 plac w Dortmundzie. Piszczek jak nie zdobył to został wypożyczony szlifować technikę do.... Zagłębia Lubin


Ale spoko, wg Ciebie taki Lewandowski przyszedł do Dortmundu, dotknął Kloppa po czym dostał 200 PTS do techniki użytkowej


No nie. Technikę użytkową w wieku 20 paru lat to się ma już wytrenowaną. Na tą porę to się ją ma, albo jej nie ma. Największy skok umiejętności się zalicza w latach juniorskich powiedzmy do 20 roku życia - mowa tu o umiejętnościach stricte technicznych. Potem po 20 się ją szlifuje. Lewandowski, Piszczek czy Kuba trafili do Dortmundu bo mieli już technikę na wysokim poziomie. Dlatego tam trafili. To nie jest tak, że Klopp wziął ogórasów z Polski i zrobił z nich piłkarzy co ty byś pewnie próbował tu udowadniać.
Oni już sobą bardzo dużo reprezentowali. Oczywiście każdy profesjonalista jest w stanie poprzez trening poprawić swoją technikę, ale żaden Klopp po 20tce nie zrobi z Gruszkowskiego technicznego piłkarza, choćby się zesrał. Także daruj sobie te swoje dyrdymały.
Piłkarze po 20tce rozwijają w większości inne aspekty niż te techniczne. Największe polu do popisu jest w aspektach fizycznych (poprzez mężnienie naturalnie z wiekiem) oraz psychicznych (wizja gry, przegląd pola, poruszanie się po boisku itp.). Technikę to można dźwignąć tylko częściowo. Piłkarze z bajeczną techniką (czy to użytkową czy ogólną) posiadają ją od małolata. Techniki nie nauczy cię żaden trener. Ty musisz sam ją wytrenować poprzez tysiące powtórzeń w treningu indywidualnym. Ty widziałeś kiedyś trening piłkarski


GDZIE TAM JEST CZAS NA POWTARZANIE JEDNEGO ZAGRANIA W KÓŁKO

To są z reguły treningi drużynowe zorganizowane pod szlifowanie gry drużyny, a piłkarze po treningach
jeśli chcą indywidualnie szlifują np. rzuty wolne, dośrodkowania czy karne we własnym zakresie. Lewandowski sam przyznawał, że trenował wolne i karne indywidualnie zostawając po treningach. Klopp czy żaden inny niemiecki trener nie miał w tym żadnych zasług. To była jedynie kwestia ciężkiej pracy Roberta.