Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8132
Stary 29.01.2024, 15:14
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Może dlatego, że tam pracują trenerzy o przynajmniej takich samych umiejętnościach jak Rude, a nie jakieś wynalazki z polskiej myśli szkoleniowej?
Dlatego takiemu Rude, który wydaje się przerastać PMS trudno znaleźć pracę tam, gdzie konkurencja trenerów z prawdziwego zdarzenia jest duża.
I odwrotnie: żaden, powtarzam ŻADEN trener z PMS nie ma szans na pracę nawet w II-III lidze hiszpańskiej, w Meksyku czy Kostaryce.
Nie dlatego, że nie ma znajomości.
On nie ma szans na pracę nawet w podrzędnych ligach Europy.
No chyba że w Regionalliga West jak Eugen Polanski (wait... to nie PMS)

Dla ciekawych zestawienie Polaków pracujących w "największych klubach na świecie". https://www.transfermarkt.pl/trainer...land/statistik

Kogoś z nich byśmy chcieli?
Przecież "poznali się" na nich na świecie!!!

Z tych "ABSOLUTNIE ŻADEN" to masz jednego który pracował na tym poziomie i jest przedstawicielem PMS.

Wrzuć sobie zestawienie niemieckich trenerów to wyjdzie ci że żaden nie pracuje ani w 1, ani w 2 ani w 3 lidze Hiszpańskiej.

Czy to dowodzi że Hiszpańscy trenerzy biją na głowę każdego trenera z Niemiec? No niekoniecznie.

Bariera językowa między krajami hiszpańsko/portugalski jezycznymi a reszta jest ogromna. Żeby trener sporą tej grupy językowej tam zaistniał musi wyjść ogromny zbieg okoliczności, a i to raczej tylko na poziomie Primera Division.

Inna sprawa że tak samo jak wobec piłkarzy, tak i trenerów istnieje pewna obiegowa opinia. To dlatego za Polaków płaci się mniej za Chorwatów czy Czechów, niekoniecznie wyższej klasy piłkarskiej. Żeby zmienić takie zależności potrzeba lat.

Natomiast nie są to rzeczy niemożliwe. Tak jak w serie A kiedyś grało max 1-2 Polaków (lub żaden), a teraz masz ich 15, a niekoniecznie prezentują sportowo niewiarygodnie wysoką klasę. Po prostu stała się na nich moda.
Odpowiedz cytując