As napisał(a):

Jako, że większość meczów gramy przeciw drużynom, które bronią się w 11 w polu karnym to jednak przydałby się wysoki napastnik. Dziwi mnie, że takiego nie ma i klub nie widzi, że 99% wrzutek wybijają obrońcy przeciwnika.
Ktoś taki powinien przyjść nawet na ławkę jako po prostu opcja kiedy mecz wymaga zmiany sposobu gry.
|
Jak drużyna się broni w 11 w polu karnym, grasz atak pozycyjny ostatnie co cię powinno interesować to namiętne wrzucanie pilki w pole karne i liczenie że jakis koszykarz do nich doskoczy, wygra główkę i w dodatku uderzy na tyle kąśliwie że bramkarza uda się zaskoczyć. Któryś to trener z topu niedawno zacytował analizy z których wynika że wrzutki to najmniej efektywny element gry.
Co innego jak masz zawodnika który po prostu potrafi grać dobrze głową. Brożek był wzrostu Sobczaka czy Rodado a 1/4 swoich bramek strzelił głową. Miał świetny instynkt strzelecki.
Z kolei do SFG i tak możesz wysłać ŚO, którzy tam wzrostem mogą zrobić robotę.
Jakbyśmy mieli w tym oknie zrobić jeden transfer to o.wiele bardziej wolałbym kogoś na 10, kto potrafi dobrze grać w piłkę i mieć ten błysk jak kilku poprzedników na tej pozycji, Fernandeza, Imaza czy z dawnych lat Stillicia. Kogoś kto zdecydowanie może zrobić różnice ma boisku.