Skawa Wadowice napisał(a):

|
Wszyscy powołują się na jakąś średnią, wyciąganą na bazie poprzedniego sezonu lub poprzednich sezonów. A ten sezon jest inny. Wszyscy jesteśmy ślimakami, nikt nie odjechał. Każdy może wskoczyć do top 2, a to my mamy dobry terminarz bo z tymi decydującymi (oprocz AG) gramy u siebie.
|
Ja niestety widzę tu jedno, wielkie lekceważenie rywali.
Dobry terminarz? To żart? 9 wyjazdów/15 spotkan? Wystarczy że na starcie rundy zremisujemy że Stala i zremisujemy z Tychami i już może być nawet 9 pkt straty do 2 miejsca.
Na jesień przewidywałem że jeśli nie będziemy w top 2 z jakąś przewaga nad resztą stawki to dojedziemy co najwyżej na baraże. Póki co zdania nie zmieniam. Może nas Rude zaskoczy, a może nie.
Z kim będą najtrudniejsze mecze w tej rundzie? Z ekipami walczącymi o życie, a palić się będzie na pewno kilku ekipom na dole. A poprawa mentalności i gry nie nastąpi magicznie po 5 tygodniach pracy z nowym trenerem.
Do do jednego się zgodzę, ten sezon jest inny niż poprzednie, co nie znaczy że łatwiejszy. Wręcz przeciwnie.
Tu tamy 9-10 ekip które na poważnie myślą o ekstraklasie, a nie jak na wiosnę, gdzie praktycznie tylko ŁKS był poważną konkurencją.
Tamten sezon nawet przy fatalnej jesieni można było uratować.
Teraz uważam że sportowo mogą się pojawić rywale którzy zaczną punktować równie dobrze (albo lepiej) jak my.