Jaroo1 napisał(a):

Maaskant był tym zagranicznym super trenerem, co osiągnął? No nic.
|
Mistrzostwo Polski i stworzył drużynę, która później bardzo udanie grała w Lidze Europejskiej wychodząc z grupy. To "nic" jest tylko w rojeniach i manipulacjach Koalika.
Żaden trener pracujący w polskich ligach może poza Petrescu, Czerczesowem, Carillo, Kasperczakiem i Skorżą nie robił później poważnej kariery na zachodzie czy w innym kraju.
Nie ma tak, że zagraniczny trener, gdy dostanie dobrą ofertę odejdzie z naszych lig, a polski trener, gdyby też dostał taką ofertę na pewno zostałby. Każdy poleciałby do lepszego klubu i lepszej kasy bez względu na narodowość. Polscy trenerzy zwykle zostają w Polsce, bo nikt ich nigdzie indziej nie chce i pracy im nie daje, poza tymi nielicznymi wyjątkami, które można policzyć na palcach jednej ręki. Więc znów budujesz jakieś fikcyjne zależności.