MaLk napisał(a):

To są pytania, które ogarnięci kibice zadają sobie od dawna, a na które JK uparcie odmawia odpowiedzi, wygodnie kierując całą dyskusję w stronę "nowoczesność vs ciemnogród" czy "człowiek z wiedzą oraz wizją vs trolle internetowe oraz leśne dziadki, które boją się, że komputer zabierze im pracę"...
To, co naprawdę przeraża, to to, jak wiele osób nabiera się na ten narzucony schemat, który nie ma wiele wspólnego z tym, co jest rzeczywistym problemem tego klubu.
|
Królewski robi to bo to działa. Po prostu. Wszędzie. Od sprzedaży proszku, po politykę. Potem tylko jest szok że "demokraci" okazują się totalniakami i przestępcami w miesiąc od objęcia władzy, no bo przecież media i oni sami twierdzili że najważniejsza jest praworządność

No więc Królewski jest nowoczesny, reszta to ciemnogród, kto by chciał stać po stronie ciemnogrodu? A Meresiński to był rzutki biznesmen-playboy, taki Elon Musk pieczarek. Stanowski przecież oburzał się jak mogli takiego fachowca w Kielcach pogonić

Debilom wystarczy narracja, a najlepsze jest to że nie musi być niczym, ale to absolutnie niczym poparta. Niczym, w szczególności nie wynikami (sportowymi, finansowymi, jeden wuj). Możesz nawet sam sobie zaprzeczać na konferencjach (vide Donald Tusk potrafiący w jednym spotkaniu z wyborcami przejść od praworządności do wyprowadzania prezesa NBP przez "silnych ludzi", za co już jest paragraf zresztą). Narracja jest wszystkim.
Przykład zza oceanu - Teranoz(?) i automat rzekomo robiący wszystkie badania z kropli krwi. Fachowcy mówili że tak to nie działa, media dostawały orgazmu nad "Jobsem w spódnicy". To tak żeby nie było że to tylko nasi rodacy głupi.
Trudno nawet winić Królewskiego, że nawija debilom makaron na uszy, że gra swoim wizerunkiem pociesznego, trochę odklejonego ale jednak - wizjonera, bo taki utrwaliły media. A że finansowo Wisła aktualnie nie tyle jest nad przepaścią, co już wisi w powietrzu i macha łapkami jak Willy E. Coyote (za Ziemkiewiczem), przez kilka sekund sprawiając jeszcze wrażenie że może jednak poleci? To już tylko ciemnogród dupę zawraca. Grawitacja jest zresztą seksistowska i rasistowska.
Nie mam puenty poza taką że prawa natury rządzące tym Światem na koniec zawsze upominają się o swoje.
P.S. Dla zwolenników aktualnie robiących szoł w sejmie i senacie - nie politykuję, opisuję obiektywną prawdę. W 2016 roku ówczesny RPO, Adam B., uzyskuje potwierdzenie TK że minister nie może jednoosobowo zmieniać zarządu spółki (TVP). W 2023 niejaki Sienkiewicz robi dokładnie to, a ten sam A. Bodnar przejmuje akta śledztwa prokuratorskiego w tej sprawie, tyle że niezgodnie z prawem, bo nie można stać się Prokuratorem Generalnym nie wygaszając mandatu senatora. Fakty, idealnie pasujące do tezy jaką postawiłem, że dla debili narracja jest wszystkim co przyjmują do wiadomości. A takich jest zdecydowana większość.
tl;dr W świecie nieustannego jechania na picu, gdzie to co mówisz (w oderwaniu od faktów) jest jedynym kryterium oceny dla większości ludzi, (
jak długo mówisz to co chcą usłyszeć, rzecz jasna) egzasperacja że Królewski działa medialnie jak działa jest naiwna. All in, jeśli wygra - przyjaciele będą się ustawiać w kolejce, jeśli jednak (co zdecydowanie bardziej prawdopodobne) karta nie siądzie - i tak ich miał nie będzie.