Patryko napisał(a):

|
Zatrudnienie trenera z osiągnięciami.
|
Dokładnie tak. Scenariuszem va banque nie jest zatrudnienie kompetentnego trenera z zagranicy wraz z całym sztabem, o potwierdzonym warsztacie, zamiast przedstawiciela polskiej myśli szkoleniowej.
Ponieważ mamy Kiko i wielu Hiszpanów w składzie, w naturalny sposób powinien to być również Hiszpan, który do minimum ograniczy ryzyko porażki wiosną na skutek problemów komunikacyjnych z najważniejszymi piłkarzami zespołu czy braku znajomości nowoczesnych rozwiązań taktycznych i umiejętności optymalnego ustawienia tych piłkarzy. Było już o tym pisane.