|
Czepiliście się tych algorytmów, a sam Królewski mówił, że to jest jedynie narzędzie wspomagające, jeden z filtrów nakładany na dobór zawodników i że nie powinno być traktowane jako jedyny wyznacznik doboru piłkarzy / sztabu.
Ja nie widzę w tym problemu, są kluby które otwarcie z tego typu technologii korzystają i to jest normalne.
Jaro podczas tego długiego wywiadu pokazał się jako mistrz dyplomacji, praktycznie nic nie powiedział, mimo że mówił przez 1,5 h. Wszystko co najciekawsze przewinęło się w pierwszych 40 paru minutach.
To co powiedział i było w miarę ciekawe :
- algorytmy broniły Sobolewskiego pod względem statystyk, poza wynikami końcowymi
- Wisła nie zamierza oszczędzać, bo chce aby klub działał na obecnym poziomie, dopiero ewentualne niepowodzenie w kwestii awansu w tym roku może to podejście zmienić na bardziej oszczędne, ale Jaro wolałby tego nie robić, bo mogłoby to mieć reperkusje w postaci zmniejszenia renomy klubu / poziomu szkolenia młodzieży itp.
- nie ma jeszcze decyzji co do trenera, ale optymalnie by było ją podjąć do końca roku i Wisła będzie chciała to zamknąć do tego momentu - ale nie wiadomo czy tak będzie.
- AI jest narzędziem wspomagającym klubu w przypadku doboru zawodników (jako dodatkowy filtr) jak i teraz kadry trenerskiej
- odnośnie taktyki w meczu, Kuba świetnie czytał grę z trybun, bo podawał praktycznie te same wnioski / problemy drużyny w trakcie meczu, co AI po meczu.
W sumie tyle z ciekawostek.
Niewiele contentu w tym długim dyplomatycznym wystąpieniu.
Jarek jedyne co potwierdził to, że jest osobą na poziomie i inteligentną.
|