Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#47
Stary 20.12.2023, 15:55
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Tak jak napisałem w innym temacie.Nie porównuj burdelu który jest z burdelem który był.Wszyscy w lidze dokonują zmian kadrowych a nie wydają nawet połowy tego co my
Na jakiej podstawie twierdzisz, że inni dyrektorzy sportowi Wisły wydawali na prowizje dla managerów mniej pieniędzy niż wydaje Kiko?

s1mone napisał(a):Wyświetl post
A oto jak przedstawiają się faktyczne dokonania hiszpańskich trenerów na tle naszych polskich odpowiedników. Dupy to nie urywa.

Ale wiadomo, są też Markusowe profesjonalne niemierzalne zdolności hiszpańskich trenerów, którzy wszystkich tak pięknie rozwijają.

Markus : Zejdź chłopie na ziemie. Trenerzy z Hiszpanii radzą sobie w Polsce conajwyżej przyzwoicie. Patrząc na poniższe statystyki to raczej poniżej przeciętnej niż powyżej. Zakoduj to sobie do łba, bo to co wypisujesz to jest twoje myślenie życzeniowe, nie mające żadnego potwierdzenia w faktach.
Bo przecież dokonania trenerów hiszpańskich w Polsce to tylko średnia zdobywanych punktów w określonym fragmencie czasu, prawda? Otóż nie, to także ten rzekomo całkowicie niemierzalny rozwój zawodników i poszczególnych zespołów, wprowadzone innowacje w systemie szkolenia, a także konkretne sukcesy jak właśnie na przykład mecz Bakero jako trenera Lecha z Manchesterem City.

Przykładowo zawodnicy takiego Piasta zaczęli z czasem grać znacznie lepiej dzięki pracy Garci, o czym sami głośno w wywiadach mówili. podobnie piłkarze Lecha po okresie pracy z nimi Bakero, nie mówiąc o piłkarzach Polonii Warszawa. Czemu tutaj nie wkleiłeś statystyk i pominąłeś sukces jakim było utrzymanie Czarnych koszul w pierwszej lidze? Bo nie pasuje do narracji o słabej czy też niby przeciętnie radzącej sobie hiszpańskiej myśli szkoleniowej?

Może odpowiesz na pytanie, ilu tych hiszpańskich trenerów było poleconych i wyszukanych przez Kiko lub przez osoby mające porównywalną do niego znajomość hiszpańskiego rynku?

A mimo to ci trenerzy w większości radzili sobie w Polsce bardzo dobrze, co potwierdzają nawet trenujący z nimi piłkarze, którzy z reguły na tym korzystali i co potwierdzają wyniki ważnych meczów. Za Kiko i Carrillo Wisła też miała problemy, a mimo to spokojnie utrzymali klub w Ekstraklasie.

Może odpowiesz na pytanie dlaczego hiszpańscy trenerzy generalnie lepiej szkolą zawodników niż polscy? Bo ja tak piszę, czy dlatego że tak pokazują fakty i jest to powszechna opinia na całym świecie?

Dlaczego system szkolenia w Hiszpanii na całym świecie uchodzi za lepszy i kompletniejszy niż właśnie na przykład polski?

Nie chodzi tylko o nakłady na poszczególne kluby, ale samo podejście do nauki techniki i taktyki już od dziecka, możliwość kształcenia się na poziomie sportowym z większą ilością zaawansowanej techniki i różnego rodzaju nowoczesnych innowacji których w Polsce nie ma, bo taki przykładowy Niedźwiedź rozwijać swój warsztat może jedynie w oparciu o towarzystwo innego "niedźwiedzia", a nie szanowanego trenera mocnego europejskiego zespołu. No ale tej różnicy już ci nie pokaże sucha statystyka punktów, więc to pomijamy, bo ci znów nie pasuje do narracji

Zakoduj sobie, że w obecnej sytuacji finansowej i sportowej Wisły, w której mamy w kadrze dużą grupę hiszpańskich piłkarzy, będących najważniejszymi częściami zespołu, dołożenie do tej grupy kompetentnego hiszpańskiego trenera stanowi optymalne wyjście. Bo to ten trener będzie miał największe szanse na dotarcie do nich, oraz rozwinięcie ich i wydobycie z nich maksimum możliwości. A tego dzisiaj Wisła potrzebuje, a nie kolejnych błędów polegających na zatrudnieniu słabej polskiej myśli szkoleniowej wątpliwej jakości i o wyjątkowo rzadkich sukcesach sportowych.

Wreszcie zakoduj sobie, że hiszpańska myśl szkoleniowa, podobnie zresztą jak na przykład francuska czy niemiecka, na całym świecie uchodzi za znacznie lepszą od polskiej nie dlatego że ja tak uważam. A mając w klubie takiego Kiko grzechem byłoby wyrzekanie się możliwości ściągnięcia do Wisły wartościowych osób z Hiszpanii, w których ma on świetne rozeznanie do minimum niwelujące ryzyko zatrudnienia kogoś nieodpowiedniego.
Ostatnio edytowane przez Markus : 20.12.2023 o godz. 16:03.
Odpowiedz cytując