Wyświetl pojedynczy post
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32
Stary 19.12.2023, 19:48
Markus jak zwykle fachowców po narodowości poznaje.
Największe sukcesy z polskimi klubami nie osiągali zagraniczni szkoleniowcy tylko z reguły Polacy lub trenerzy z krajów słowiańskich, ktorzy znali jezyk polski i posiadali podobną mentalność. Hiszpanskie eksperymenty na ławkach trenerskich to były albo przeciętne kadencje albo grube niewypały. Nue chce mi się tu przytaczać nazwisk, bo trochę iberyjczyków się przez tą ligę przewinęło, z reguły kończyło się klapą. Wyjątkiem był właśnie Carillo, bo jego Wisła zagrała dobrą rundę po czym odszedł. Nie jest powiedziane, żeby te wyniki utrzymał, bo np Kiko też miał pierwszą rundę przyzwoitą.

Hiszpański trener, który nie zna realiów polskiej ligi, nie zna naszych piłkarzy i nie mówi po Polsku w drużynie w której w dalszym ciągu 2/3 szatni mówi wyłącznie po polsku to jeszcze większe ryzyko niż powierzenie drużyny Jopowi lub gdyby Kiko przejął pałeczkę po Sobolu.

Nowy trener z Hiszpanii to rownież opcja mało realna. Kiko to inteligentny facet, on wie że w naszej obecnej sytuacji nie ma to racji bytu. W przeciwieństwie do Markusa.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 19.12.2023 o godz. 20:40.
Odpowiedz cytując